Tek Bir Platform Hepsine Uyabilir

Tek Bir Platform Hepsine Uyabilir

Franchising, restorandan perakendeye neredeyse her sektöre yayılmış durumda. Farklı sektörden birçok marka arasında digital signage teknolojisi, güncel kalmak ve müşterilerin dijital taleplerini karşılayan bir çözüm olarak benimsenmeye devam ediyor. Markalar digital işaretleri genellikle, mağaza tekliflerini sunmak, kampanyaları göstermek, MenuBoard, video reklamlar ve daha birçok ihtiyacına çözüm olarak kullanıyor. Markaların digital signage’a olan ilgisi gün geçtikçe artıyor.

Örnek dünyanın en geniş franchising restoranlarından birini düşünelim. 100 ülkede 36,000 fazla şubesi var. Eğer ki her şubede digital MenuBoard, dış ve iç mekan digital işaret kullanıldığını varsayalım 100,000’den fazla, kontrol edilmesi gereken digital işaret olduğu sonucuna ulaşırız.

Tek bir marka çatısı altında bakım gerektiren çok sayıda ürün. Bir markanın birkaç veya 30,000 şubesi olmasının önemi olmaksızın, marka tutarlılığını sağlaması için yaptığı mesaj gösterimi hayati bir önem taşır.

Mevcut İçerik Yönetim Stratejilerinin Dezavantajları

Bazı markalar, her ekran için farklı kutu gerektiren hantal media player veya flash disk gerektiren içerik yönetim programlarını kullanıyor. Bu yöntemin eksikleri, buna modası geçmiş olmak da dahil, ek teknik destek gerektirmesi ve her şubeyi denetleyip yönetebilecek kabiliyete sahip olmamasıdır. Bu şirketler, özellikle büyük franchising markaları, süreci izleyip, basitleştirebilecek bir platforma ihtiyaç duyacaklardır.

Alternatif digital signage platformu arayışı içerisinde olan markalar, belki aşağıdaki belirtilen niteliklere göz atmak isteyebilirler:

Esneklik ve Çeviklik — Digital signage’a entegre olma kararı genellikle, pek çok konuma birden çok ekranın kurulumunu kapsar. Medya playlistinin bir tek platformdan düzenlenmesi, markalara çok büyük kolaylık sağlar.

Kablosuz Kontrol — Kablosuz bir platform, kontrol noktasından, gösterilen reklam veya mesajları uyarlayabilmek için harika bir kontrol imkanı sağlar. Bu platform ile markalar, gösterimde olan bir mesajı herhangi bir yerden değiştirebilme kabiliyetine kavuşurlar.

Kusursuz Teknoloji— Markalar, eski pazarlama materyallerini ve ekipmanlarını tek bir modern bir platform ile değiştirebilen bir ara yüze ihtiyaç duyar. Tüm içeriği tek bir platformdan depolayabilmek, düzenleyebilmek veya yayından kaldırabilmek, oluşabilecek teknik sorunları, pürüzsüz bir sürece çevirmeyi getirir.

Merkezileştirme: Bir Sonraki Digital Sınır Birçok şirket HootSuite alışkındır. HootSuite, birden çok sosyal medya platformunu tek bir yerden yönetmenizi sağlayan bir araçtır. HootSuite gibi davranan bir sistem, digital mesajlaşma için tüm şubelere tek bir platformdan kontrol kabiliyeti sağlayabilir. Digital mesajlaşmanın merkezileşmesi şirketlere şu alanlarda fayda sağlayabilir:

Marka tutarlılığını sürdürmek için içerik kalitesini sağlamak — Yöneticiler, içeriğin tek bir merkezi platformdan yönetildiğini gördüklerinde daha rahat kıyaslama yapabilirler. Sonuç olarak, müşterinin dikkatini çekerek ilgili bilgi sunulabilir ve şubelerdeki marka tutarlığından ödün verilmeden markanın tanıtımı yapılabilir.

Kar ve Yaya Trafiğini Arttırmak İçin Lokal Seviyedeki Ziyaretçiler ile Etkileşime Girmek — Markalar, her bir demografik istatistiklerinden toplanan bilgiyi, tüketiciye hitap edecek ürünü tanıtmak ve mesajlaşmayı geliştirmek için, faydalı hale getirebilirler. Digital Sosyal Perakende, belirli bir ürünün tanıtımını digital signage aracılığıyla yapmanın, ürünün satışını %60’tan fazla artıracağı hakkında tahminde bulunuyor. Digital signage sayesinde markalar, her bir belirli hedef kitle içerik uyarlayarak yerel kitle ile yeniden bağlantı kurmasını sağlayan bir patika yaratabilir.

Digital signage teknolojisinin markanıza sağlayacağı faydalar göz ardı edilemeyecek kadar büyük. Eski yöntemleri bir kenara itip, digital signage ile içeriğinizi rahatça kontrol edebilme fırsatını yakalamak için geç kalmayın.