Algılanan Bekleme Süresini Digital Signage ile Kısaltın

algilanan-bekleme-zamani

Herkesin acelesi var. Kimse beklemeyi sevmez. Özellikle hiçbir şey yapmadan beklediğimiz beş dakika bile birçoğumuz için saatler gibi gelir. Bu yüzden birçok şirket sıra yönetim sistemlerine öncelik vermiş durumda. Digital signage çözümleri bu alanda da kendini gösteriyor.

Dikkati Başka Yöne Çekin

Meşgul olarak geçirdiğiniz vaktin, boş vaktinize kıyasla daha çabuk geçtiğini hissedersiniz. Perakende mağazaları da bu mantıktan yola çıkarak müşterilerinin dikkatlerini çekmek ve onları meşgul etmek için digital signage kullanırlar. Mağazada, bekleyen kişi sayısının fazla olduğu noktalara digital signage sistemleri konumlandırılmaktadır. Sonrasında ise mesaj ve bilgilendirme içeriği gösterilerek müşterinin beklerken sıkılmaması sağlanır. Geniş ve kaliteli bir video wall, bu amaç için oldukça uygundur.

Dikkati Başka Yöne Çekin

Digital signage, sıra yönetim sistemleri ile çoktan entegre olmuş durumda. Bu teknoloji sayesinde bekleme süreleri azalırken, müşteri memnuniyeti artmaktadır.

Digital kiosk aracılığı ile sıra numarasını alan müşteri, oturduğu yerden video wall ekranlarında gösteren içeriği izlemeye daldığında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, ta ki sıranın kendisine geldiğini gösteren dijital ekranı görene kadar…

Hızlı iş rekabeti ve müşterilere birçok kanaldan hizmet vermenin oluşturduğu baskı ile perakendeciler, digital signage sıra yönetimi çözümünü en hızlı benimseyenlerden oldular. Diğer sektörler de digital signage’ın bu alanda sağladığı faydaları fark etmiş durumdalar. Örneğin sağlık sektörü. Muayene için sıra bekleyen hastalarının daha iyi vakit geçirmeleri ve bilgilenmeleri için digital signage sistemlerine başvuruyor.