İç Mekan Kiosk

7/24 çalışmaya uygun bir endüstriyel sınıf monitör’ün, taşıyıcı ayaklı özel imalat bir kasa-kabin içinde yatay veya dikey formatta konumlandırılmasıyla üretilen, iç mekan ortamlarda kullanıma uygun, daha çok bilgilendirme veya yönlendirme amaçlı kullanılan ürünlerdir. Mobil veya sabit ayakları sayesinde kullanım esnekliği sağlar. Kiosk kasaları da projeye ve müşteriye özel üretildiği için, kasa rengi, müşteriye özel logo uygulaması gibi özelleştirmeler yapılabilir.

Dış Mekan Kiosk

7/24 çalışmaya uygun, yüksek parlaklığa sahip monitör’lerin dış mekan dört mevsim şartlarında kullanıma uygun, özel imalat bir kasa kabin içinde konumlandırılmasıyla üretilen, daha çok bilgilendirme veya yönlendirme amaçlı kullanılan ürünlerdir. Ekran önündeki koruma camları ekranı dış etken darbelere karşı da korumaktadır. Yere sabitlenen ayakları da, ürünü devrilmeye ve çalınmaya karşı korur. Dış mekan kiosklarda kullanılan ekranlar yüksek parlaklığa sahip olduklarından, içerik görünüm kaliteleri güneş ışığında bile oldukça iyidir.

İnteraktif Kiosk

İç veya dış mekan kiosk’ların ekranları isteğe veya kullanım talebine göre dokunmatik olarak da kullanılabilir. Bu sayede kullanıcı, tek taraflı iletişim yerine ihtiyaç duyduğu bilgiye dokunarak direkt ulaşabilir. Bu tür uygulamalara örnek vermek gerekirse, WayFinding diye de bilinen özellikle AVM lerde karşılaştığımız kullanıcının Neredeyim, Nasıl giderim? Sorularına cevap bulabildiği uygulamalar başında gelir. Dokunmatik kiosklar aynı zamanda dijital şikayet, öneri veya anket ekranı olarak da kullanılabilir. Müzeler, Mağazalar, Sinemalar gibi noktalarda da müşterinin bir tarihi eser, bir ürün, bir hizmet, bir film hakkında bilgi edinmesi sağlanabilir. Elbette kulanım yeri ve ihtiyacına göre kullanım şekli çeşitlendirilebilir.

İspot Askı Aparatları

Endüstriyel monitörlerin kullanım şekilleri müşteriye ve ekran asılacak yerin fiziksel şartlarına göre değişebilmektedir. Şartlara veya taleplere göre ekranların montajları duvara, tavana, yere basan bir ayağa, konstrüksiyona , ankastre veya bir housing case (koruma kasası) içine montaj gibi farklılıklar gösterebilir. Bu sebeple bazı durumlarda, standart seri üretim aparat yerine,montaj şekline ve ekranın fiziksel ebatlarına göre özel imalat aparatlar kullanılması gerekmektedir. iSpot özel imalat askı aparatlar tam da bu ihtiyacı karşılar.

Duvar Askı Aparatı

Farklı ebatlardaki ekranların düz bir yüzeye montajlanması için kullanılan standart duvar tipi montaj askı aparatlarıdır.

Tavan Askı Aparatı

Tavana sabitlenen, tavandan aşağı doğru sarkıtma şeklinde ekran montajlaması için kullanılan askı aparatlardır

Videwall Sabit Askı Aparatı

Videowall kurulumlarında tüm ekranların bir düzlemde ve sentede montajlanabilmesi için ayarlanabilir sıva üstü kuruluma uygun montaj askı aparatlarıdır.

Videowall PopUp Askı Aparatı

Videowall kurulumlarında, özellikle ankastre montajlarda veya 3×3 ve üzeri büyük videowalllarda, ekranlara önden müdahale gerektiği durumlarda kullanımı tercih edilen montaj askı aparatlarıdır.

Housing Case (Koruma Kasası)

Tekli ekranların yüzeye ankastre şekilde montajları istenmesi durumunda veya halka açık noktalarda ekranları fiziksel darbelere karşı korumak adına müşteriye ve kullanım şekline göre üretilen özel imalat kasalardır.