Doğru Video Wall Seçimi İçin 7 İpucu

Video wall, daha geniş ekran yaratmak amacıyla sıra sıra yerleştirilen yüksek kaliteli, ticari veya profesyonel ekranlardır. Video wall için LCD, LED, DLP gibi farklı görüntüleme teknolojileri kullanılabilir. Ekranlar birbirinden farklı boyutlarda kullanılabilir. Video wall oluşturmak için sıklıkla tercih edilen yan yana ekran diziliminin yanı sıra son yıllarda mozaik tarzı video wall dizilimleri oldukça popülerdir.

Devamını Oku »

Otomotiv Sektöründe Digital Signage

Otomotiv sektörü, digital signage döneminden geçiyor. Modern, teknoloji meraklısı bir hedef kitleyle yüksek enerjili, interaktif ve görsel bir deneyim sunmak, artık otomotiv showroomları için isteğe bağlı değil, adeta bir zorunluluktur. Statik, baslı materyaller artık kitlelerin ilgisini çekmiyor. Digital signage ise her zaman, her yerde güncellenebilme özelliği ile ilgi çekici ve interaktiftir.

Devamını Oku »

Hedef Kitlenizin Seveceği İçerikler Hazırlayın

Hedef Kitlenizin Seveceği İçerikler Hazırlayın

İnteraktif ve dijital çözümleri, pazarlama veya satış stratejisine ekleyen şirket sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu çözümler, satış ve ciro oranınıza fayda sağlamanın yanı sıra müşteri ile olan bağlarınızı da güçlendirmeye yardımcı oluyor. Ancak, sadece interaktif kiosk ya da bir video wall kullanımı saydığımız faydaları elde etme konusunda garanti veremez. Digital signage teknolojisini doğru bir içerik kullanımı ile maksimum başarıya taşıyabilirsiniz. Hedef kitlenizin seveceği türden içerikler hazırlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucunu sizinle paylaşmak istiyoruz:

Devamını Oku »

iDisplay, sp Desing Office Standart Video Wall Projesi

Video Wall için İçerik Hazırlanırken Yapılan Hatalar

Reklam süresi, okunabilirlik, hareket ve daha fazlası… Video Wall için içerik hazırlama işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken önemli faktörlerdendir. İçeriğin taşıdığı önemi zaten biliyoruz. Bu yazımızda Video Wall için içerik hazırlanırken yapılan en genel hatalardan ve çözümlerinden bahsedelim.

İlk olarak reklam süresini ele alalım. 30-40 saniye uzunluğunda hazırlanmış reklamlar görüyoruz. 30 saniye? Hedef kitlenizin bir reklamı izlemek için o kadar süre ayıracağını düşünmeyin sakın! Bir yerlere yetişmeye çalışmakta olan müşterinizin dikkatini çekebilmek için çok daha kısa süre ihtiyacınız var.

Devamını Oku »

iDisplay, West Mix Cafe Pelikan Avm Standart Video Wall Projesi

Video Wall ile Dikkat Çekmek için 5 İpucu

Bugünlerde, birçok ekranın birleştirilerek kullanıldığı Video Wall’lardan birini fark etmemeniz pek mümkün değil. Genellikle alışveriş merkezlerinde bulunurlar ama perakende sektörü bu konuda tek değildir. Eğitim kurumları, hastaneler, havaalanları ve şirketler gibi daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Video wall, gözleri üzerine çeken, sürükleyici bir büyük ekran deneyimi yaratır. Güncellemesi ve çoklu mesaj göstermek için kullanımı oldukça basittir. Sahip olduğu basitliğe rağmen kurulum ve içerik yaratma konularında etkili olabilmek için planlama ve uzman görüşü almayı gerektirir.

Hedef kitlenize etkili mesajlar ulaştırabilmek için Video Wall’u nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Maksimum fayda sağlamanız için 5 uzman tavsiyesi.

Devamını Oku »