Yön Bulma Kiosklarının Sağladığı Ekstra Faydalar

Yön Bulma Kiosklarının Sağladığı Ekstra Faydalar

Digital signage teknolojisinin, ürün tanıtımında oynadığı rolün önemini inkar edemeyiz. Tüketicilerin dikkatini çekmek için, göz alıcı ve dinamik işaretlerden daha etkili bir yol olduğunu sanmıyoruz.

Ürün tanıtımı ve dikkat çekme alanında bu kadar başarılı olan bir aracın başka amaçlar için kullanılmaması beklenemezdi. Mesela Yön Bulma kioskları gibi…

Yön bulma kioskları, isminden de anlaşılacağı gibi, halka açık alanlarda, çeşitli varış noktaları için yol tarifi vererek yön bulmanıza yardımcı olan cihazlardır. Bazı yön bulma kioskları, tesis, bulunduğunuz konum hakkında ( hava durumu, park yerleri gibi) ekstra bilgiler verir. Kullanımı oranı gün geçtikçe artıyor. Kullanıldığı yerlerin başında, konser ve etkinlik alanları, park yerleri, stadyumlar, alışveriş yerleri gibi kalabalık alanlar geliyor.

Yön bulma kiosklarının öne çıkan faydaları:

  • Belirli bir konumu bulmak için harcanan zamanı düşürür.
  • Bilgiyi güncellemek çok kolaydır, böylelikle yeni harita bastırmak için harcadığınız para zamandan tasarruf edersiniz.
  • Kağıt haritalarda oluşan yıpranma, eskime veya kötü hava koşulları sebebiyle meydana gelen bozulmalar, digital kioskta oluşmaz.
  • Markanızın logosunu ve renklerini ön plana çıkararak, markanızın tanıtımını yapmak için fırsat sağlar.
  • Hava durumu, konum bilgileri gibi temel bilgilerin yanı sıra, şirketiniz, ürününüz, hizmetleriniz ile ilgili ekstra bilgi verebilirsiniz.
  • Restoran menüleri, menüler ve ürün fiyatları, mekanın koltuk düzeni, belirli bir etkinlik veya servis için bekleme süresi gibi ilgili bilgileri verebilir.

Bu faydalar, müşterisine verdiği hizmetin kalitesini arttırmak isteyen birçok organizasyon tarafından kullanım oranının artmasına sebep oldu. Digital signage teknolojisi, müşteriniz için ekstra bilgi ve hizmet sunmanız için en etkili yollardan biri olmaya devam ediyor.