Videolu İçerikler Neden Önemlidir

Birbirine bağlı ekranlar, bir şirketin dünyanın dört bir yanındaki insanlara reklam vermesine, Onları bilgilendirilmesine ve onlarla bağlantı kurmasına olanak tanır. Ancak, ekranlarda ne göstereceğiniz, kullandığınız ekranların kalitesi kadar önemlidir.

Video kullanmanın avantajları ve dezavantajları var, ancak videoların hareketsiz görüntülerden daha etkili olduğunu gerçeğine giderek daha fazla şirket katılıyor.

Video içerikli reklamların iyi iş çıkarmasının 4 nedeni:

1.Hareket

Video, ürününüzün yalnızca bir görüntüsünden fazlasını göstermenizi sağlar. Ürününüzün neye benzediğini detaylıca gösterebilirsiniz. Ürününüzün nasıl kullanılması gerektiği hakkında göstereceğiniz videolar ile posterlere kıyasla çok daha büyük fayda sağlayabilirsiniz. Sonsuz kullanım şekli var.

Çoğu insan dışarı çıktığında reklam arıyor olmaz. Bu nedenle reklamınız dikkat çekmek için bir şeyler yapmak zorunda. Hareket ise bunu başarmanın mükemmel bir yoludur.

2.Ses

Ses, hedef kitlenizin dikkatini üstünüze çekmenizi sağlayan bir diğer etkili yoldur. Ses barındıran video reklamlar, ekranınızın önünden geçmekte olan insanları durdurup, videonuzu izlemelerini sağlayabilir.

Önemli bir noktaya da değinmek isteriz. Videonuzun sesi gereğinden fazla yüksek ise insanları rahatsız edecektir ve bu kişiler ekranınıza ve markanıza antipati duyacaklardır.

3.Akılda Kalıcıdır

Favori reklamınızı düşünün.

Aklınızda kalmasının, beğenmenizin sebebi nedir? Akıllıca hazırlanması veya komik olması mı? Belki de, sevdiğiniz şarkıyı içermesidir. Çoğu zaman bir reklamın neden aklınızda kaldığını bilmezsiniz, sadece hatırlarsınız.

Video reklamlar, vermek istediğiniz mesajı veya tanıtmak istediğiniz ürünü sadece etkili bir şekilde anlatmakla yetinmez, ek olarak akılda kalır. Video reklamların akılda kalıcılığı, poster ve billboard’lara kıyasla çok daha yüksektir.

4. Reklam İle Bağlantı

Mavi bir kağıt düşünün. Üzerinde siyah metin ve renkli bazı kelimeler var. Hatta bir ürünün resmi de olabilir ve üzerinde bir ayakkabı var diyelim.

Aynı ürün için bir video reklam yapalım. Arka planda aynı renk ( gökyüzü diyelim), ve aynı metinler var. Ancak ürün tek bir konumda sıkışmamış halde. Ayakkabıyı giyen, yürümekte olan birini görüyorsunuz. Ayakkabının nasıl hareket ettiğini, kişinin ne kadar rahat göründüğünü görebilirsiniz.

Muhtemelen ikinci reklamla daha fazla bağlantı kurarsınız.

Müşteriler, video reklamlamlara daha çok bağlanırlar. Video reklamlar, ürünü kullanımda gösterir. Çeşitli ortamlarda gösterip, çeşitli kişiler tarafından kullanılmaktadırlar. Hedef kitleniz sabit değildir, dinamiktir.

Televizyonlardan, bilgisayarlardan, telefonlardan video reklam izlemeye alışkın olan hedef kitlenizin reklamdan beklentisi, statik bir görüntüden daha fazladır.