Video Wall İşlemcileri Müşteri Tecrübesini Artırabilir mi?

Dijital ekranları bugünlerde her yerde görüyoruz. Hatta avucumuzun içinde HD ekranlar ile geziyoruz dersek yanlış olmaz. Digital signage teknolojisindeki bu inanılmaz gelişmeler, geleneksel pazarlama ve reklamcılık yöntemlerinin değişmesini bile sağladı. Etrafınıza dikkatli bakarsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlarsınız. Kalabalığın arasında öne çıkmak isteyen, mesaj vermek isteyen, hedef kitlesine her yoldan ulaşmak isteyen işletmeler video wall teknolojisine ciddi miktarda yaratım yaptı. Bu yatırımı alışveriş merkezlerinde, havaalanlarında, metro istasyonlarında ve günlük hayatımızın birçok noktasında görebiliriz.

Günümüzde birçok ticari video wall ekranı dahili ölçekleyiciler ile birlikte geliyor. Bu durum, küçük video wall ekranları için oldukça iyidir. Fakat, video wall ekranlarının ana görevi dikkat çekmektir ve ne yazık ki 2×2 veya 3×3 ekranlı, 1080p görüntü kalitesine sahip video wall ekranları bu görevi yerine getirme yetisinden çok uzaktadır.

Her digital signage uzmanı çok iyi bilir ki dijital dünyada müşteri ile etkileşime geçebilmek için ilk yapmanız gereken, dikkatleri ekranınıza çekmektir. Müşterileriniz ile gerçek bir etkileşim sağlayabilmeniz için video wall ekranlarınıza daha fazla yetenek, daha fazla esneklik ve seçenek eklemelisiniz. Tam bu noktada video wall işlemcileri sahneye çıkıyor. Harici bir video wall işlemcisi, girdi ve çıktıları normal bir video wall ekranına kısayla daha etkili şekilde işler.

Video wall işlemcileri hakkında bilmeniz gereken birkaç hususu sizinle paylaşalım. Video wall işlemcileri 2×2, 3×3 ekranlı kullanımın çok daha ötesine geçebilmenize izin verir, hatta bazı video wall işlemcileri 100 ekrana kadar destekleyebilir.

Video wall işlemcileri, standart olarak sayılabilecek 16: 9 ve 4: 3 en boy oranından daha fazlasını elde etmenize olanak tanır. Bu sayede standartların dışına çıkarak daha mesajınızı çok daha dikkat çekici şekilde iletebilirsiniz.

Video wall işlemcileri, sıradan 1080p görüntü kalitesinin ötesinde çok yüksek çözünürlüklü içerikleri görüntüleyebilmenize izin verir. Hedef kitlenizin dikkatini çekmek, içeriğinizle onları büyülemek istiyorsanız HD kalitesinin ötesine geçmelisiniz. Örneğin, 6K, 8K gibi görüntü kalitesine sahip olmasınız. Bu denli yüksek çözünürlüğe video wall işlemcileri aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kaliteden ödün vermek istemeyen işletme sahiplenin video wall işlemcileri hakkında pazar araştırması yapmaya başladıklarına eminiz. Bazıları için gereksiz yatırım olarak görünse bile video wall işlemcileri, yatırımının karşılığını kısa sürede verebilecek değere sahiptir.

Önceki yazı
Küçük İşletmeler İçin Digital Signage Stratejileri
Sonraki yazı
Her Kobinin Bir Kurumsal Tv’si Olacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

BİLGİ FORMU
HEMEN ARAYIN