Video Wall ile Dikkat Çekmek için 5 İpucu

iDisplay, West Mix Cafe Pelikan Avm Standart Video Wall Projesi

Bugünlerde, birçok ekranın birleştirilerek kullanıldığı Video Wall’lardan birini fark etmemeniz pek mümkün değil. Genellikle alışveriş merkezlerinde bulunurlar ama perakende sektörü bu konuda tek değildir. Eğitim kurumları, hastaneler, havaalanları ve şirketler gibi daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Video wall, gözleri üzerine çeken, sürükleyici bir büyük ekran deneyimi yaratır. Güncellemesi ve çoklu mesaj göstermek için kullanımı oldukça basittir. Sahip olduğu basitliğe rağmen kurulum ve içerik yaratma konularında etkili olabilmek için planlama ve uzman görüşü almayı gerektirir.

Hedef kitlenize etkili mesajlar ulaştırabilmek için Video Wall’u nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Maksimum fayda sağlamanız için 5 uzman tavsiyesi.

Doğru Noktayı Seçin

Doldurmanız gereken alanın ölçüsü nedir? Ortam ışığı ne durumda? Soğutma ihtiyaçları neler? Duvar içine gömülü mü yoksa duvar üstünde mi yer alacak? Tüm bu faktörler Video Wall’u nereye kurmanız gerektiğini belirleyecek. Vereceğiniz karar sonucunda doğru ekipman ve teknolojiyi seçtiğinize emin olun.

İşi Bilen Bir Sistem Entegratörü İle İşbirliği Yapın

İşi iyi bilen insanlarla çalışmak, varmak istediğiniz noktaya daha çabuk ulaşmanızı sağlar. Aynı durum Video Wall projeleri için de geçerlidir. İşin uzmanı bir ekip ile çalışarak projeden maksimum faydayı elde edebilirsiniz. Uzman ekibin sağlayacağı destek ile neredeyse hiç sorun yaşamadan projeyi sonlandırabilirsiniz.

Video Wall Kurulumunun Amaçlarını Tanımlamak ve Anlamak

Neden Video Wall kullanmak istiyorsunuz? Rakipleriniz kullandığı için mi? Öyleyse ne yazık ki bu kötü bir karar. Bunun yerine, pazarlamak istediğiniz markanız için oluşturduğunuz stratejileri temel alarak karar vermelisiniz.

Aksiyon almadan önce sormanız gereken ilk soru ”Neden Video Wall’a ihtiyaç duyuyorum?” olmalı.

Karar vermeden önce aşağıdaki faktörler hakkında düşünmek akıllıca olacaktır:

  • Konum
  • Pazarlama hedefleri
  • Bütçe
  • İçeriğin türü

En Faydalı Olacak İçerik Türünü Anlamak

Video Wall için kullanacağınız en iyi donanım, içeriğinizin türüne göre değişecektir. Reklamlarınız resim veya video içerecek mi? Etkileşimli mi olacak? Sosyal medya feedlerini içerecek mi? Donanım için karar vermeden önce bu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

İçeriğinizi Güncel Tutun

Aynı mesajı aylarca gösteren bir Video Wall çok etkisiz olacaktır. Video Wall içeriğinizi dikkat çeken, iyi tasarlanmış içerikler ile sürekli güncellemeye odaklanın. Eskimiş içerik ilgi kaybedecektir. İçeriğinizdeki reklam ve bilgilendirme oranını dengeleyebilirseniz, hedef kitleniz ile daha etkili bir şekilde etkileşime girebilirsiniz.

Video Wall, mesajınızı geniş bir kitleye taşıyarak insanların markanızla etkileşime girmesi için yeni ve farklı yollar sağlar. Bahsettiğimiz bu ipuçları Video Wall kullanımınızdan daha verimli geri dönüş almanızı kolaylaştıracaktır.