Video Wall İçerik Tasarımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

iDisplay, Borsa İstanbul Video Wall Projesi

Video Wall için reklam içeriği hazırlanırken iki fikir ayrılığı ile karşılaşırız. Yaratıcı mı, Basit mi? Karışık mı, Sade mi?

İlki, dikkat çekmesi için içeriğin olabildiğince yaratıcı olması gerektiğini savunur. Bu fikri savunanlar, orijinal ve yaratıcı bir içeriğin akılda kalıcı özelliği ile satış oranlarını arttırabileceğinizi iddia ederler.

İkinci fikir ise, sade bir reklam tasarımının daha iyi olacağı yönündedir. Yaratıcı ve karmaşık gözüken bir reklam içeriği çalıştığınız ajans için fayda sağlar. Durumun böyle olmasının en genel sebebi, içeriğin nasıl gözüktüğüne fazla odaklanıp markaya veya ürüne yeteri kadar önem vermemek. Belki de, komik veya karmaşık reklamlar sizin için en iyi çözüm olmayabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz fikir ayrılığından daha önemli bir şey varsa o da, içeriğinizi sürekli olarak güncel tutmaktır. Bir süreden sonra içeriğiniz ezberleneceğinden dolayı, insanlar video wall ekranınıza bakmamaya başlayacaklar. Sadece reklam ile sınırlı kalmayın.

Bazı zamanlar basit, bilgilendirici içerikler, mesela anlık hava durumu veya haftalık hava durumu bilgisi gibi, göstererek insanların ekranınıza bakma alışkanlığını geliştirebilirsiniz.

Alıntı söz veya soru cevap paylaşmak da işe yarayan yöntemlerdendir. Bu tür içerikler insan genelde ilgisini çeker ve farkında olmadan bir sonraki sözü veya soruyu görmek için ekrana bakmalarını sağlar.

5 adet söz veya soru cevap gösteriminin ardından reklamınızı gösterebilirsiniz. Meraklandığı için ekrana bakma alışkanlığı kazanan kitle için bu durum rahatsız edici olmayacaktır.

İçeriğinizi hazırlamadan önce, yukarıda bahsettiğimiz faktörleri tekrar düşünün. İşinizi şansa bırakmayın.