Turizim ve Seyahat Sektöründe Digital Signage

Digital signage, insanların bilgi ile etkileşime girmeleri için birçok farklı yol sağlıyor. Perakende sektöründen tutun da sağlık sektörüne kadar sayısız alan digital signage’ın faydaları vazgeçilmez bir hal almakta.

Digital signage’ın faydalarını kullanan bir sektör daha var. Seyahat ve turizm sektörü… İnteraktif bilgilendirme sayesinde turistler seyahatleri esnasında gereken bilgiye rahatça erişebiliyorlar.

Ziyaretçilerin tecrübelerini geliştiren ilk 5 kullanım alanı:

Yol Gösterme

Digital signage, turistlere navigasyon yardımı sağlayarak çevrelerini rahat ve kaybolma korkusu olmadan keşfetmeyi sunuyor. Dijital yol göstericiler, A noktasından B noktasına en doğru ve kestirme yolu göstermenin yanı sıra, en popüler turistlik alanları göstererek bir seyir haritası oluşturabilir.

Wi-Fi Sağlayıcı

İnternet, sadece ülke sınırları içerisinde değil aynı zamanda yurt dışında da hayatımızın bir parçası. İnternet bağlantısına ihtiyaç duyan turistler, digital signage’ın etrafına toplanacaklardır. İnternet bağlantısı sağlandıktan sonra kullanıcılara push bildirimleri göndererek dilediğiniz mesajı ya da reklamı gösterebilirsiniz.

Haber Paylaşmak

Digital signage, anlık bilgilendirme ile turistleri güncel tutarak seyahatleri hakkında en faydalı kararları vermelerini sağlayabilir. İnteraktif self-service çözümleri, yerel haberleri, hava durumunu ve yaklaşmakta olan etkinlikler hakkında bilgi sağlayabilir.

Yerel İşletmeleri ve Mağazaları Tanıtabilir

Digital signage, yerel işletmeler için bir reklam platformu sağlar. Turistler ile yerel işletmeleri veya mağazaları birbirlerine bağlayarak hem turistler için dilediğini rahatça bulma imkanı sağlarken, hem de işletmeler için gelirde artış sağlar.

Veri Toplayabilir

Veri toplamak, yatırımınızın geri dönüşünü ve içeriğinizin etkisini ölçmede kullanacağınız en etkili yöntemdir. Digital signage ile verileri rahatça toplayabilir ve kullanıcılar hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.