Özel Kiosk Uygulamaları Neden Daha İyidir?

Self servis teknolojisine yapılan yatırımların artmasıyla birlikte işletmelere hedef kitle ile etkileşime giren yeni iletişim kanalı açılmış oldu. Bize göre, en iyi müşteri tecrübesini sağlayan faktör, hedef kitleye göre özelleştirilebilen uygulamalardır. İşletmenize bu amacı gerçekleştirme yolunda yardımcı olacak birkaç yöntem hazırladık:

SDK

Gerçek bir yazılım platformu SDK(Software Development Kit) ile etkileşime girebilmelidir. SDK, bir yazılım platformu için uygulama geliştirme amacıyla kullanılan geliştirme aracıdır. Bu sayede, ihtiyaca göre özelleştirilmiş uygulamalar geliştirilebilir. Örneğin, bir hükümet binasının lobisinde bulunan ziyaretçi check-in kiosku, kullanıcılara kiosk üzerinden kamera, telefon, yazıcı ve tarayıcı gibi fonksiyonların kullanılmasına izin verebilir. Bu bileşenlerin tamamı yazılım platformuna entegre edilmiştir. Bir SDK ile şirketler, kullanıcıların check-in işlemini nasıl tamamlayacağını, hangi bileşenlerin ne seviyede kullanılacağını belirleyen ve tamamen özelleştirilmiş yazılım geliştirebilirler. Ek olarak, yazılım geliştiriciler SDK aracılığı ile var olan bir yazılım üzerinde değişiklik yapabilir ve yeni fonksiyonlar ekleyebilirler.

SDK, işletmelerin ve kuruluşların pazarlama girişimleri doğrultusunda bir kullanıcı deneyimi yaratma olanağı sağlar. Kullanıcılar, beklentilerini karşılayan bir deneyimi takdir ederler. Bu teknolojiyi kullanan işletmeler, bu süreçte markalarını ve hizmet kalitesini geliştirir.

Kullanım Örnekleri

Müşteri deneyimi, self servis çözümün hedef kitlesi ve amacına göre özelleştirilmelidir. Örneğin, kiosk üzerinden ders ücretini ödeyen bir öğrenci, bir istasyonda otobüs biletini satın alan bir gezginden farklı bir deneyim yaşamak isteyecektir. Bir uygulama oluştururken, kullanıcı deneyimini keyifli hale getirecek olanı düşünmek önemlidir. Ayrıca kullanıcı testleri yaparak kullanıcılardan geri bildirim toplamak da kritik önem taşır.
Bir yazılım platformu seçerken kiosk’a özgü uygulamaları dikkate almak önemlidir. Özellikle self servis bir iş modeline sahip işletmeler için yazılım platformları hayati önem taşımaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda değişiklik yapabileceğiniz bir yazılım platformu, daha iyi bir müşteri deneyiminin sağlanması yolunda sağlam adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.