Oteller için Video Wall Uygulamaları

Oteller için Video Wall Uygulamaları

Otel lobileri insan trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdir ve insanlar burada vakit geçirir ve beklerler. Yani buradaki hedef kitlenin dikkatini çekmek ve bir talep oluşturmak için çok uygun yerlerdir. Lobiler aynı zamanda otellerin tarzını ve markalarını yansıttıkları bir şov alanıdır.

Lobide yer alan dijital ekranlar otel müşterinin keyifli vakit geçirmesine ve farklı konularda bilgi almasına ciddi anlamda katkı sağlarlar. Bunun yanında tekil ve statik diyebileceğimiz geleneksel ekran çözümleri otellerin bu ihtiyacına cevap vermekte zorlanıyorlar. Buna ek olarak teknolojinin gelişmesi ile geniş ekranlar otel odalarında müşteriler tarafından olmazsa olmaz bir unsur olarak kabul edilmeye başlandı. Fakat bu büyük ekranlar bile büyük otel lobilerinde kolayca kaybolabiliyor ve maalesef ki müşterilerin akıllı cihazlarıyla haberleşemiyor.

Otel sektörünün bu sorunun çözümü Video Wall’lardan geçiyor. Video Wall çözümleri açık kamu alanlarında ve lobiler gibi geniş ve kalabalık alanlarda dikkat çekici bir çözüm sunuyor. Bu çözüm aynı zamanda müşterilerin veya hedef kitlenin mobil cihazları ile iletişime geçebilen bir çözüm olarak çağın gereksinimlerini yerine getiriyor.

Oteldeki ziyaretçilerimizin dikkatini çekerek mesajımızı iletmek ve onların keyifli vakit geçirmesini ve personelimizin üzerindeki soru trafiğini azaltmak istiyorsak Video Wall çözümleri bu sorunun çözümünde anahtar görevini üstleniyor. Üstelik bu alanlar otelinizin içerisinde paraya dönüşen reklam alanları olarak kullanılabiliyor. Üstelik bunu yaparken markanızın değerini de arttırıyorsunuz.

İşte tam da bu noktada otellerde Video Wall kullanımını ele almak istedik.

Oteller için yapılan uygulamaların tasarımı ve eşsizliği en önemli iki faktör olarak ön plana çıkıyor. Video Wall çözümleri müşterimizin ihtiyaçlarına uygun bir forma girerek eşsizliğini koruyor. Geleneksel gösterimlerin yanında farklı animasyon ve görsel efektleri kullanarak Video Wall çözümleri oteller için ekranlarını sıradan bir çözüm olmaktan çıkararak esnek ve modern bir çözüm halini alıyor.

Otel içerisinde yapılan en iyi Video Wall uygulamalarından bir diğeri ise otel içerisinde gerçekleşen etkinliklere ait bilgilerin paylaşımını çok daha etkili bir şekilde yapabilmeleridir. Video Wall’lar aynı zamanda otellerin sosyal medyada müşterileri ile birleşme oranını arttırıyor. Video Wall’ları otel içerisinde satış kanalı olarak kullanmak mümkün.