Öne Çıkan Video Wall Kullanım Şekilleri

iDisplay, Borsa İstanbul Video Wall Projesi

Tüm içerikler büyük ekranda güzel gözükür, ya da ekranlar da mı demeliyiz? Her iki türlü de içeriğiniz harika görünecektir!

Bir içerik birden çok şekilde görüntülenebilir. Hangi içeriği ne şekilde göstereceğinize karar veremediniz mi? Bu yazımızda size, en çok tercih edilen 5 Video Wall kullanım şeklinden bahsedeceğiz. İşte o 5 yöntem:

1. Video Wall ve Tam Ekran Görseller

Hiç şüphesiz ki tam ekran görsel yayınlanması (full screen) en çok kullanılan yöntem ve aynı zamanda en popüleridir. Birden çok ekranın birleşmesiyle oluşan devasa görüntü, içeriğin daha etkileyici gözükmesinde büyük katkı sağlıyor. Son dönemde birçok şirketin veya otelin lobisinde bu kullanımın tercih edildiğini görebilirsiniz.

2. Video Wall ve Veri İletişimi

Bu kullanım yöntemi genel olarak verilerin anlık olarak gösterildiği Havaalanları, Terminaller gibi verinin eş zamanlı gösterilmesi gereken yerlerde tercih edilmektedir. Uçuş durumu ve zamanı gibi bilgiler yüksek çözünürlüklü bu ekranlardan rahatça okunabilmektedirler.

3. Video Wall ile Her Ekran İçin Farklı Kaynak

Çoklu ekran demek, çoklu içerik çıkışı demektir. Her ekran için farklı birer içerik göstermek özellikle sunum sırasında çok faydalıdır. Bu sistemlerde içerikler mobil cihazlar yoluyla değiştirilebilir ve farklı senaryolar uyarlanabilir.

4. Video Wall ve Etkileşim

Kullanıcılarınızın ekranla etkileşime geçmesini sağlayarak farklı bir deneyim yaşamalarına yardımcı olabilirsiniz. İçeriğinizin içerisine temas noktaları ekleyerek içeriğinizi diğerlerinden çok farklı hale getirebilirsiniz. Kullanıcılarınız izlemekle kalmaz, aynı zamanda içeriğin bir parçası olurlar.

5. Video Wall ve Sosyal Medya Board

Organizasyonunuzu tanıtmak için sosyal medya hesaplarınız var mı? Bu içeriği sosyal medya board ile gözler önüne serin. Video Wall, birden çok sosyal medya içeriğini aynı anda görüntüleyebilir.