Okullarda Digital Signage: Başarıyı Nasıl Ölçersiniz?

Digital signage’a yapılan yatırımın geri dönüşü nicel olarak ölçülemez. Çünkü, gelirle karşılaştırabileceğiniz herhangi bir pazarlama bütçesi yok. Digital signage’a yapılan yatırımın geri dönüşü nitelik bakımından ölçülmelidir. Bunun anlamı, digital signage’ın okula kattığı tüm avantajları ve faydaları değerlendirerek ölçülmelidir.

Digital signage’ın sağladığı fayda yatırımdan daha mı fazla? Şimdi gelin digital signage’ın okullar için sağladığı faydalara göz atalım:

Geliştirilmiş Öğrenme

Digital signage, teknoloji ile bütünleştirilmiş öğrenme ortamlarının bir parçası haline gelmektedir.

Okullarda halen kullanılmakta olan mevcut teknolojiyi düşünün. Beyaz tahta, eski moda lambalı projektörler ve tüplü televizyonlar… Tüm bunlar, teknolojiyle iç içe büyüyen yeni nesil için yetersiz bir ortam oluşturuyor. Tüm gün akıllı telefon ve tablet gibi son teknolojileri kullanan öğrencilerin öğrenim hayatından teknolojiyi çıkarmak performans düşüşlerine neden olabilir.

Digital signage, akademik çevrede kullanılan mevcut teknolojilerin yerini rahatlıkla alabilir. Kullanıma göre rahatlıkla özelleştirilebilen dijital ekranlar öğretmenlere dersi planlama ve sunma konusunda esneklik sağlar. Bu sayede daha hızlı ve etkili öğrenme gerçekleşebilir.

Gıda Güvenliği ve Beslenme Desteği

Digital signage’ın avantajları sınıflardaki sistemle sınırlı değildir, okulun kantininde de avantaj sağlayabilir.

Kantinlerdeki digital signage ekranları, öğrencilere sağlıklı seçimler yapma konusunda değerli bilgiler sunabilir:

  • Tüm mevcut seçenekleri listeleyerek öğrencilere yemek seçiminde zaman kazandırır
  • Her bir seçenek için kalori, protein, karbonhidrat ve yağ miktarını belirtir
  • Bazı maddelere duyarlı öğrenciler için gıda alerjen bilgisi ve uyarıları verir
  • Sağlıklı seçimleri destekleyen pozitif mesajlar gösterir.

Ek olarak, bu iletişimlerin her biri, öğrencilerin gördüklerinden sıkılmayacaklarını garanti eden benzersiz şablonlarla özelleştirilebilir.

Acil Durumlara Hazırlık

Oluşabilecek herhangi bir acil durum için verilen uyarı muhtemelen ya tüplü ekranlar ya da kayan yazılar şeklinde verilecektir. Bu eski moda uyarı, öğrencilerin ilgisini çekmekte zorlanacaktır. Digital signage’ın göz alıcı ve geniş ekranları, acil durum uyarılarını dikkatlerden kaçmayacak şekilde iletecektir.

Ayrıca, digital signage gün boyunca genel güvenlik ipuçları sağlayabilir ve bir kriz meydana gelirse öğrencilerin kendilerini korumak için ne yapmaları gerektiği hakkında bilgilendirme yapabilir.

Tüm bunlara ek olarak digital signage ekranları, okulun haritasını ve acil çıkış noktalarını oldukça anlaşılır bir şekilde gösterebilir.

Ek Gelir

Yaz tatili sezonunda okulun birçok boş alanı olacak. Neden bu alanları değerlendirmeyelim?

Tatil sezonu yaklaşırken digital signage ekranları üzerinden okulunuzun boş ve uygun alanlarının kiralık olduğu bilgisini verebilirsiniz. İş toplantıları ve davetler gibi etkinlikler size ciddi miktarda ek gelir sağlayacaktır.

Digital signage ile desteklenen okuldaki eğitim, her zaman bir adım önde olacaktır.