Neden Havaalanları Digital Signage İçin En Uygun Yerlerden Biridir?

Havaalanlarında uçuşla ilgili duyurunun yapıldığı ses sistemlerini bilirsiniz. Derinden gelen cızırtılı bir ses… Sesin ne dediği çoğu zaman anlaşılmaz ve yolcular arasında paniğe sebep olur. Bekledikleri uçuşta değişiklik yaşanıp yaşanmadığı konusunda emin olamayan yolcular, danışma masalarına koşuyorlar. Uçuşa yetişmek için aceleyle koşturan ama uçuş kapısının nerede olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşayan yolcuları da unutmamak lazım.

Tüm bunların hepsi yolcuları uçak yolcuğu fikrinden uzaklaştıran sebeplerdir. Neyse ki, kolay bir çözüm var: digital signage.

Havaalanlarındaki stresin ve telaşın azalmasına yardımcı olacak birkaç digital signage kullanma şeklini dikkate almanızı öneririz:

Yön Bulma

Uçağın kalkmasına dakikalar kala havaalanında kaybolmaktan daha kötü bir şey yoktur. Havaalanlarında bu durum neredeyse her gün yaşanıyor. Havaalanlarında digital signage kullanmanın en büyük avantajlarından biri, yolculara adım adım navigasyon sağlanmasıdır.

Digital signage yardımıyla yolcular, kapı numaraları veya havaalanında bulunan restoran gibi tesisler için yol tarifi alabilirler. Yolcular gitmek istedikleri lokasyonu seçerek harita üzerinden detaylı ve net şekilde varış noktasını görebilirler.

Bir diğer büyük kolaylık ise yolcular, digital signage ekranında paylaşılan QR kodu telefonlarından okutarak yol tarifini telefonları aracılığıyla takip edebilirler. Kesintisiz yol tarifi alan yolcular kaybolma riski yaşamadan uçuş kapısına varabilirler.

Yolcuları Son Gelişmelerden Haberdar Eder

Uçuşlarda iptal, gecikme veya kapı değişikliği durumları yaşandığında digital signage ekranları güncellemeleri eş zamanlı olarak paylaşır. Anonstan ne farkı var? diye soracak olursanız eğer duyurularınız geniş, parlak ve yüksek çözünürlüklü digital signage ekranlarında gösterilecektir. Her duyuru tipi için farklı renk ve şablon kullanabilirsiniz. Örneğin, iptal olan uçuş için kırmızı renk kullanabilirsiniz. Bu sayede duyuruların gözden kaçma ya da anlaşılmama ihtimali azalacaktır.

Havaalanı Prosedürlerini Hatırlatır

Digital signage ekranları, yolculara yol tarifi vermenin yanı sıra check-in, güvenlik ve diğer havaalanı prosedürlerini hatırlatmada yardımcı olur. Video, kayan yazı veya görsel aracılığıyla bilgilendirilen yolcular prosedür işlemlerine hazır olarak giderler. Bu sayede işlemler çok daha kısa sürede sonuçlanır.

İster yol tarifi, isterse bilgilendirme amaçlı olsun digital signage teknolojisi havaalanını değiştirecektir. Digital signage, hem çalışanlarınızın, hem de yolcuların hayatını kolaylaştıracaktır.