Neden Digital Signage?

Neden Digital Signage

Reklamlarını ve mesajlarını baskı yöntemi ile ileten firmaların aklında genelde “neden digital signage kullanmalıyım ki? Baskı yöntemini yıllardır kullanıyorum, işimi görüyor. Digital signage bana ne sağlayacak?” şeklinde sorular var.

Aklınızdaki sorulara yönelik birkaç tane cevap hazırladık:

Şirketin Görünürlüğünü Arttırır.

Birçok şirket marka bilinirliğini için billboard, el broşürü ve gazete reklamları gibi çalışmalara başvuruyor. Fakat, kullanıcıların büyük çoğunluğu bu geleneksel yöntemler ile ilgilenmiyor, dikkatlerini bile çekemiyor. Digital signage ile marka bilinirliği çalışmanızı başarıya ulaştırmak çok daha kolay. Hedeflediğiniz kitlenin en çok zaman geçirdiği lokasyonları belirlenip, ardından o lokasyonlara geniş ve parlak digital signage ekranları konumlandırarak ilk adımı atmış olursunuz. Markanızı öne çıkaracak sade ve şık bir tasarım ile dikkatleri üzerinize çekme ihtimaliniz çok büyük. Ayrıca digital signage,  baskı reklamcılığına kıyasla çok daha masrafsız ve pratiktir.

Müşteriler ve Satıcılar Arasındaki İlişkiyi Kuvvetlendirir.

Bir otomobil bayisinin bekleme odasında insanların zaman geçirmek için televizyon izleyerek beklediklerini düşünün. Bu durumu fırsata çevirmek istemez miydiniz? İyi konumlandırılmış bir digital signage ekranı aracılığıyla kampanyalarınızı, fırsatlarınızı, çözüm ve ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Bu yöntem, satışlarınızı arttırmaya yardımcı olacaktır.

Kritik Bilgilendirmeleri Daha Etkili Bir Şekilde İletir.

Acil durum anında digital signage kritik rol oynayabilir. Çalışanlarınıza, müşterilerinize ve diğer ziyaretçilerinize acil durum alarmı vermenin yanı sıra, çıkış kapılarına ve barınaklara yönlendirebilmek için etkili mesajlar gösterebilir.

Zaman Kazandırır.

Eski tip basılı materyaller hazırlamak hem ciddi emek gerektirir hem de masraflıdır. Baskı yoluyla vermeye çalıştığınız mesajı, digital signage aracılığıyla çok daha hızlı bir şekilde hazırlayıp, görüntüleyebilirsiniz. Mesajınızı güncellemek istediğinizde, baskı yöntemini kullanıyorsanız eğer, bütün süreci en baştan yapmak ve ücret ödemek zorundasınız. Fakat digital signage ile mesaj güncelleme işlemi sadece birkaç tuş yardımı ile dakikalar içinde gerçekleşebilir.

Baskı Yöntemine Kıyasla Daha Çok Dikkat Çeker.

İnsan beyni hareket için programlanmıştır. Gözlerimiz otomatik olarak hareket eden nesnelere odaklanır. Digital signage’ın dinamik yapısı ve hareketli içerikleri ile insanların dikkatini kolayca çekebilir ve mesajınıza odaklanmalarını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz örneklerin sayısı arttırılabilir. Digital signage, her sektörde verimli bir şekilde kullanılabilir. Kullanmakta olduğunuz mevcut yöntemlerden hem daha masrafsız hem de daha pratik olduğuna emin olabilirsiniz.