Mağaza İçi Digital Signage Ekosisteminin Olmazsa Olmazları

İşletmeniz için yatırım yapıyorsanız karar vermek ve ilk adımı atmak oldukça zordur. Kısıtlı bütçe ile neredeyse sayısız seçenek arasında kaybolmak ve bu yüzden harekete geçememek işletmecilerin en büyük kabuslarından biridir.

Bu zorlu yolda size rehberlik edecek küçük tavsiyeler hazırladık:

Çipli Sistem

Son yıllarda System-on-Chip (SOC) teknolojisinin gelişmesiyle birlikte dış medya oynatıcılarına olan bağımlılık gittikçe azaldı. SOC teknolojisi, dış ekipmanlara gerek duymadan yazılımı ekran üzerinden sağlıklı bir şekilde çalıştırabiliyor. Alan tasarrufu, ekonomik tasarruf ve operasyonel kolaylık sağlaması öne çıkan avantajları arasındadır.

Samsung, SOC teknolojisini ileri seviyeye taşımaya devam ediyor. Perakendecilere ve özellikle fast food zincirlerine var olan sistemlerini SOC teknolojisi ile değiştirmelerini öneririz. Henüz digital signage sistemine sahip değilseniz tercihinizi SOC teknolojisine sahip sistemlerden yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ticari Amaçlı Ekranlar

Ticari amaçlı ekranların kullanımı ile alakalı görüş ayrılıkları mevcuttur. Bir taraf, ticari amaçlı kaliteli ekranların başlangıçta çok yüksek maliyete sebep olduğunu düşünürken diğer taraf ise uzun vadede daha ekonomik olduğunu iddia ediyor. Yeni bir işletme kurulurken çok fazla maliyet oluşuyor ve bu sebeple ucuz, düşük sınıf ekranlar tercih ediliyor. Belirtmek isteriz ki mağazanızda sürekli sorun çıkartan, iyi performans sergileyemeyen ekranlara sahip olmak çok daha yüksek maliyete sebep olacaktır.

Ticari sınıf ekranlar, yüksek kontrast elde edebilen gerçekçi ve pürüzsüz renkleri, görüntüleme açısı değişse bile canlı hale getiren gelişmiş özellikler sunuyor.

LED Ekran Teknolojisi

LED ekranlar, neredeyse her türden işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. LED ekranların parlaklıkları, iç mekan ve vitrin görüntüleri için oldukça uygundur. LED ekranlar, çok amaçlı ve yüksek oranda kişiselleştirilme özelliğine sahip oldukları için diğer teknolojilere kıyasla her alana uyacak şekilde ayarlanabilir.

Mağaza İçi Müzik

Müzik, belki birçoğunuz için önemsiz ve alakasız gelebilir. İyi bir playlist’in yemek yiyen veya alışveriş yapan müşterilerin ruh halini etkilediğini fark eden işletme sahipleri için müzik, olmazsa olmazdır. İyi seçilmiş müzikler, özellikle restoranlarda, müşterilerin tekrar ve tekrar işletmenize gelmelerini sağlamaya yardımcı olur.

Müşteriler genelde hataları affetmezler. Bu yüzden digital signage macerasına atılmadan önce başlangıç planı üzerinde iki kat fazla düşünmelisiniz. Çok yönlü ve kaliteli bir digital signage kurulumu, perakende ve fast food zincirleri başta olmak üzere daha birçok işletme için büyük önem taşır.