Lobi İşaretleri Tasarlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlk izlenim önemlidir. Ziyaretçilerinizi etkilemenin ilk adımı lobinizden başlar. İyi tasarlanmış, göz alıcı ve bir o kadar da fonksiyonel digital signage sistemi, amacınıza ulaşmanızda kısa yol sağlar.

Otelinizin birçok imkana ve güzelliğe sahip olması önemlidir, tüm bu güzellikleri iyi planlanmış bir sunumla gün yüzüne çıkarın.

Ziyaretçilerinizi karşılamak için dijital lobi işaretleri kullanmaya başlamadan önce sizin için hazırladığımız tavsiyelere göz atmalısınız:

Genel Görünüm

Yazı boyutu ile işe başlayalım. Ziyaretçileriniz yazıyı okumak için ekranınızın yakınına gitmeyi tercih ediyorsa dijital lobi işaretiniz amacına ulaşamıyor demektir.

Bir diğer önemli nokta ise ekran üzerindeki içeriktir. İçeriğinizi kısa ve öz tutun. Ziyaretçileriniz doğru bir yönlendirme istiyorlar, talimat okumayı değil. Temiz bir görüntü elde etmek için içeriğinizi 3 ya da 4 kelime ile sınırlayın ve gereksiz bilgileri ortadan kaldırın.

Aşırıya Kaçmayın

Digital signage size yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için imkan sağlar, fakat dijital lobi işaretleri için basit olanı seçmeniz daha doğru olacaktır.

Ana amacınız, ziyaretçilere doğru bir yönlendirme sağlamak. Gereğinden fazla kullanılan tasarım öğeleri, karışıklığa sebep olabilir ve vermek istediğiniz mesajı gölgeleyebilir. Basit tutun.

Ortam Işığını Göz Ardı Etmeyin

Hem doğal, hem de yapay ışık dijital lobi işaretinizin okunabilirliğini etkileyecektir. Doğru bir ışık kullanımı, okunabilirliğe olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Gece vakti kolay okunabilen bir ekran, gündüz vakti okunabilirliğini yitirebilir. Ekranınızı, günün farklı saatlerinde test etmeyi unutmayın.

Başarılı bir dijital lobi işareti tasarlamanın yolu, sadelik, okunabilirlik ve tutarlılıktan geçer. Dijital lobi içeriğinizde görsellere de yer verebilirsiniz. Aşırıya kaçmamak şartıyla tabii ki. Görsel olarak, otelinizin logosunu tercih etmenizi öneririz, logo kullanımı marka bilinirliğine de katkı sağlayacaktır.

Dijital lobi işaretinizi finalize etmeden önce lobinizde test edin ve geri bildirim toplayın. Bu sayede, meydana gelecek olan hataları ve karışıklıkları erkenden önlemiş olursunuz.