LED Ekran Sistemleri ve Kullanımı

Ledtv

LED Ekran Nedir?

Uygulanacak projeye özellikleri değişmekle birlikte temel olarak led ekranlar; kırmızı, yeşil ve mavi ledlerin yine uygulamaya göre değişen sayı, özellik ve formatlarla yerleştirilmesi ile oluşan, teknolojileri itibariyle özellikle büyük ebatlı ekranların üretiminde tercih edilen görüntü sistemidir.

Led ekran, led ekran için özel üretilmiş kaliteli ledlerin bir araya gelmesinden oluşmaktadır.Bu ledler elektronik çipler tarafından kontrol edilerek ışık gücü azaltılır veya çoğaltılır. Bu sayede her ledden farklı ışık güçleri elde edilir.

LED Ekran Sistemleri ve Kullanımı

Ekran sistemlerinde yaygın olarak kullanılan teknolojilerden biri de LED ekran teknolojisidir. LED ekranlar üzerinde bulunan LED ışıklar sayesinde yüksek doygunlukta renkler sağlar. LED ekranların kullanım açısından birçok avantajı bulunmaktadır. LED ekranlar diğer ekran türlerine göre daha düşük bir enerji ile çalışır. LED ekranlar plazma, LCD ve tüpe göre %30 avantaj sağlar. Günümüzde üretilen TVlerin birçoğu LED ışıklı olarak üretilmektedir.

LED ekranlar her alanda kullanıma uygundur bunun en önemli nedeni istenilen ölçü ve alanlara uygun olarak adapte edilebilmesi ve görüntü kalitesinin dış mekanda dahi kaybolmamasıdır. Yüksek görüntü kalitesi ve enerji tasarrufunun düşük olması daha çok talep edilmesine sebep olmuştur.

Önceki yazı
İş Hayatında Video Konferansın Avantajları
Sonraki yazı
Dijital Dönüşümün Yıldızı: Kurumsal TV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

BİLGİ FORMU
HEMEN ARAYIN