Kütüphanelerde Digital Signage’ın 3 Kullanım Şekli

Kütüphaneler, yüzyıllardır bizimle birlikte olan kurumlar arasında yerini ilk sıralarda almaktadır. Birçok kütüphane dijital akımı yakalamak için adım atmış durumda.

Digital signage teknolojisi kütüphanelerde ne işe yarar ki, diye düşünmeyin. İşte kütüphaneler için faydalı olacak üç kullanım şekli:

Dijital Danışma Masaları

Genellikle kütüphanelerin girişine yakın bir yerde danışma masası bulunur ve bu masada bir gönüllü tarafından insanlara hizmet verilir.
Digital signage, güncel bilgileri anlık olarak paylaşarak ve sıklıkla sorulan sorulara cevap vererek bu masaların üzerindeki yükü azaltabilir. Digital signage her yaştan kullanıcıya çözüm sunabilir. Kağıt üzerindeki yazıları okumakta güçlük çeken yaşlı ziyaretçiler, dijital ekran üzerindeki yazıları kolayca okuyarak diledikleri bilgiye ulaşabilirler.

Kütüphane İçin Rehber

Yol gösterici digital signage çözümleri, eğitimden tutun da sağlığa kadar birçok kurumda popüler bir hal almış durumdadır. Özellikle büyük kütüphanelerde, kütüphanenin bölümlerini ve hangi kitap türünün hangi alanda bulunduğu alanları göstermek amacıyla kullanılmaktadır.

Anlık Olarak Etkinlik Duyuruları

Kitap kulübü buluşmaları, yazarların imza günü gibi daha birçok etkinlik, digital signage aracılığı ile göz alıcı bir şekilde tanıtılabilir. Ayrıca, etkinlik hakkındaki değişiklik ya da iptal olma gibi durumları anında göstererek ilgili kişileri sürekli olarak güncel tutarsınız.