İşletmeler Neden Digital Signage Kullanmalı?

idisplay digital signage

Teknolojinin hızla ilerlemesi şirketlerin hem müşterileriyle, hem de kendi çalışanlarıyla iletişim yöntemlerini de geliştirmesine ve daha dijital bir yöne doğru eğilim göstermesine olanak sağlamıştır. Etkili iletişim sağlamak adına tüm sektörlerin son dönemlerde teknolojik gözdesi haline gelen Digital signage bu yöntemlerden en çok tercih edilendir.

Digital signage, farklı görüntüleme sistemleri ve yazılımlarla hedef kitlenize kaliteli ve zengin içerik sunmanıza, etkili iç ve dış iletişimi sağlamanıza yardımcı olan, aynı zamanda da kolay yönetilebilen bir sistemdir. Peki neden Digital signage bu kadar önemli? Aslında birçok faktör Digital signage’ı önemli kılmaktadır. Bu faktörlere birlikte göz atalım:

Digital Signage’ın Sağladığı Yararlar

  • Şirketlerin, müşteriler ve iş ortaklarıyla iletişimini güçlendirmelerine olanak sağlar.

Doğru konumlandırılmış dijital ekranlar size bir çok açıdan etkili iletişim imkanı sunmaktadır.

  • Şirketlerin görünürlüğünü artırır.

Özellikle perakende sektöründe şirketlerin en büyük sorunu binlerce şirket ve reklam arasından sıyrılarak müşterilerini etkilemek olmuştur. Doğru yere konumlandırılmış ekranlarla müşterilerin dikkatini çekerek satın alma kararlarında güçlü bir etki yaratmış olursunuz.

  • Zaman ve para kaybını azaltır.

Digital signage çözümleri ile zaman kaybı yaşamadan istediğiniz zaman, istediğiniz yerden, kolay ve hızlı bir şekilde içerikleri yenileyebilir, yeni bir tanıtım içeriği oluşturabilir, fiyat güncellemeleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda geleneksel basılı materyallerle kıyaslandığında masraflarınızın azalmasını da sağlar.

  • Personelin verimliliğini artırır.

Kurum içi iletişimi en üst düzeye çıkarmak için Digital signage çözümlerini kullanabilirsiniz. Dijital tabelalar sayesinde müşterilerinize ve çalışanlarınıza etkili ve verimli bir şekilde mesaj verebilirsiniz.

Dijital Signage’ın Gelecekteki Kullanımı

Birkaç yıl önce dijital tabela kullanmak gerçekten pahalı ve karmaşıktı. Bugün ise durum çok farklı. Dijital tabela kullanmıyorsanız, teknolojinin gerisinde kalıyor ve potansiyel müşterilerinizin rakip firmalara geçme ihtimalini arttırıyorsunuz.

iDisplay signage çözümleri ile teknolojiye uyum sağlamış ve potansiyel müşterilerinizi kaybetme olasılığınız azalmış oluyor. iDisplay’in sağladığı çözümler sayesinde, kurum içi iletişimi daha etkin hale getirirken reklam, kampanya, duyuru, bilgilendirme ve yönlendirme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Henüz denemediyseniz, şimdi işletmenize Digital signage uygulamanın tam zamanı. iDisplay çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve dijital tabela ihtiyaçlarınızı belirlemek için lütfen bizimle iletişime geçin.