Interaktif Ekran İçin Yazılım Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Üst düzey fonksiyonlara sahip son teknoloji bir interaktif ekrana sahip olabilirsiniz, fakat bu ekran için doğru bir yazılım kullanmıyorsanız bu durum hem sizi, hem de hedef kitlenizi mutlu etmeyecektir. Kullanmakta olduğunuz yazılım, interaktif ekranın neler yapabileceğini belirler.

İnteraktif ekranları kampanyalarınızda kullanmaya başlamadan önce yazılım paketinden beklentilerinizi belirlemelisiniz. Aşağıdaki sorulara vereceğiniz yanıtlar ihtiyaçlarınızı belirlerken size yardımcı olabilir.

Hikayenizi Anlatmaya Yardımcı Olabilir mi?

İçeriğinizde markanızın hikayesini anlatamıyorsanız hedef kitleniz, kampanyanızın ana fikrini anlamakta zorlanacaktır. Yazılım, hedef kitlenizi bilgiye sezgisel ve mantıklı bir şekilde yürüyebiliyor olmalıdır.

Bu nedenle, istediğiniz içeriği istediğiniz gibi yaratmanıza, yüklemenize ve ekrana getirmenize izin verecek bir yazılım paketi seçmeyi hedefleyin. Saydığımız fonksiyonları sorunsuz şekilde yerine getiren bir yazılım paketi işinizi görecektir. Gereğinden fazla fonksiyon, kullanım zorluğu ve performans düşüklüğü yaşatabilir.

Tek Seferde Birden Fazla Kullanıcıyı Destekleyebilir mi?

Etkinliğinizde birden fazla kullanıcının aynı anda etkileşime gireceği bir dijital tecrübe yaratmak istiyorsanız çoklu kullanıcı desteği olmazsa olmaz bir bileşendir. Uzaktan ekranı izlemek, etkinliğinizin unutulmaz olmasına yetmeyecektir. Ekranla etkileşime giren her kullanıcı kendine has bir interaktif deneyim yaşamalıdır.

Doğru Analitik Yeteneklere Sahip mi?

Ekran üzerindeki içeriğin kalitesi, etkinliğinizin en önemli bileşenlerinden biridir, buna katılıyoruz. Bir de işin gözlerden uzak olan arka tarafı var. Kullandığınız her ekranda müşteri hakkında elle tutulur, anlamlı veri toplamak kampanyanızın gidişatını analiz edebilmeniz için büyük önem taşır. Veriyi yakalayıp ayrıştırabilen çeşitli yazılım paketleri mevcuttur. Eğer bu işte yeniyseniz basit bir ara yüz üzerinden veri raporu sunan bir yazılım paketini tercih etmenizi öneririz. Aksi takdirde topladığınız veriyi analiz etmek, büyük iş yoğunluğu yaratacaktır.

İyi bir yazılım paketi, kullanıcıların iletişim bilgilerini paylaşmalarını, görüşlerini rahatça bildirecek bir ankete katılmalarını sağlamalıdır. Kullanıcılar genelde bu tür işlemleri zaman kaybı olarak görürler veya karmaşık ara yüz karşısında paniğe kapılıp anketinizi çözülmesi gereken bir problem olarak algılarlar. Sade ara yüze sahip yüksek performanslı bir yazılım paketi ile bu ön yargıları kırabilirsiniz.