Havaalanlarında Digital Kiosk Kullanımı

Havaalanlarında Digital Kiosk Kullanımı

Havaalanı dendi mi insanların aklına genelde bitmek bilmeyen check-in sıraları ve gecikmeli uçuşlar gelir.

Digital kiosklar bu sorunu tamamen çözemeyebilirler belki ama büyük ölçüde fayda sağlayabilirler.

Havaalanlarında digital kiosk kullanımı giderek artıyor. 2015 verilerine göre havaalanlarında check-in kullanım oranı %7,72 artmış durumda. Check-in kiosklarının yansıra bilgilendirme yapan kiosklar da havaalanlarının birer parçası olma yolunda ilerliyor.

Daha İyi Bir Check-In Tecrübesi

Birçok havaalanı check-in kiosklarının sayısını giderek arttırıyor. Check-in yapmak isteyen yolcular genellikle kiosk kullanımı esnasında hata yapmaktan korktukları için uzak duruyorlar. Bu konuda endişelenmenize hiç gerek yok. Check-in digital kiosklarının ara yüzü oldukça sade, basit ve kullanımı kolaydır. Her yaştan yolcu rahatlıkla, saniyeler içerisinde check-in işlemini tamamlayabilir, zaman tasarrufu edebilir. Hatta bir keresinde, digital check-in kiosku olmasaydı uçağı kaçıracaktım.

Uçağın kalkmasına çok az bir süre kala havaalanına varmıştım, hızlıca check-in yaparım, zaten bagajım yok diye planlıyordum. Fakat planımın gerçekleşmeyeceğini hemen fark ettim. Check-in sırası o kadar uzundu ki uçağa yetişmem mümkün değildi. Neyse ki check-in kioskunu fark ettim ve saniyeler içerisinde işlemi tamamladım.

Havaalanlarında Bilgilendirme Kioskları

Digital kiosklar, uçuş hakkındaki son bilgilerini (uçuş saatinde veya kapı numarasındaki değişiklik gibi) yolcuya aktararak karışıklık çıkmasını engelleyebilir. Sevdiklerinin havaalanına inmesini bekleyenler için ise hangi uçuşun ne zaman ineceği bilgisini verebilir. Ayrıca bu kiosklar sayesinde, indiğiniz lokasyondaki anlık hava durumunu veya önemli haberleri öğrenebilirsiniz.

Digital kiosklar, birçok alanda olduğu gibi havaalanlarında da hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Belki de yakın bir gelecekte check-inler sadece digital kiosklar aracılığı ile yapılıyor hale gelecek. Siz de bekleme zahmetinden kurtulup zaman kazanmak için, size digital kiosk ile check-in yapmanızı tavsiye eden havaalanı görevlisine bir şans vermelisiniz.