Dış Mekan Digital Kiosk Hakkında En Çok Merak Edilen 9 Soru

Dış Mekan Digital Kiosk Hakkında En Çok Merak Edilen 9 Soru

Digital kiosk kullanmak istiyorsunuz fakat aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulamıyor musunuz? Digital kiosk hakkında en çok sorulan 9 soru ve cevabını sizin için topladık.

Digital kiosk’u sudan nasıl koruyorsunuz?

Dış mekan (outdoor) Digital kiosklar her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Ayrıca su hasarına karşı etkili olarak çeşitli yöntemler de vardır. Digital kiosk yağmurluğu, sıkıştırma kilitleri ve su birikintisi engellemek için yerleştirilen kıvrımlar bu yöntemlerden birkaçıdır. Dış mekanda kullanılacak Digital kiosklar her zaman suya dayanıklı malzemeden üretilirler, ayrıca su dayanıklılığı testi uygulanır.

Digital kiosklara elektrik ve internet nasıl sağlanıyor?

Elektrik ve internet bağlantısı, müşterinin lokasyonuna göre değişmektedir. Bazı Digital kiosklara enerji sağlamak için güç kaynakları kullanılmaktadır. İnternet ise genelde Wi-Fi aracılığıyla ya da hücresel veri yoluyla sağlanmaktadır..

Digital kiosk’u Vandalizmden nasıl koruyorsunuz?

Bu konuda lokasyon çok kritik bir önem oluşturuyor, ve ne yazık ki vandalizm ihtimalini tam olarak ortadan kaldıramıyor. Digital kiosk üreticileri bir çok önleme başvuruyorlar. Kırılmaz cam, sertleştirilmiş malzemeler gibi materyallerin kullanılarak üretildiğin Digital kiosklar darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.

Digital kiosk ekranını güneş ışığında da görebilir miyim?

Dış mekan Digital kiosklarının ekranlarının mönitörleri çok yüksek parlaklık oranına sahiptirler. Ayrıca, ışık seviyesine göre otomatik olarak parlaklığı ayarlayan teknoloji kullanır.

Digital kiosklar aşırı sıcak veya soğuk havaya karşı nasıl bir tepki verirler?

Dış mekan Digital kioskları iklim şartlarını ve gereksinimlerini karşılayan malzemelerden üretilmektedir. Cihazın anlık ısısına göre soğutma ya da ısıtma desteğinde bulunan endüstriyel klimalar mevcuttur.

Digital kiosklar özel bir temizlik işlemi gerektirir mi?

Dış mekan Digital kiosklara, paslanmayı önleyici ve poliüretan sprey uygulanmalıdır. Bunların dışında Digital kiosklar, nemli bir bez ile temizlenebilir.

Digital kiosklar düzenli bakım gerektirir mi?

Hava deliklerinin dış etkenlerden kapanmadığına emin olmak için kontrol yapılmasını öneririz. Cihazın bazı birimleri, aynı evde kullandığınız klimalarınki gibi filtreler içerir, bu filtreler periyodik olarak değiştirilmeyi gerektirebilir.

Digital kioskun çalışma ömrü kaç yıl?

Kullandığınız Digital kioskun kalitesine göre bu süre değişebilir. Örnek vermek gerekirsek, ilk dış mekan Digital kiosk kurulumunu 7 yıl önce yapmıştık ve hala çalışıyor.

Neden dış mekan Digital kioskları iç mekan Digital kiosklarına kıyasla daha pahalıdır?

Bu durumun birkaç temel sebebi vardır. Örneğin, dış mekan Digital kioskların tasarımı ve mühendisliği çok daha karışıktır. Dış mekan digital signage üretim malzemeleri iç mekan Digital kiosklarından farklıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dış mekan Digital kiosklar su geçirmez, darbeye karşı dayanıklı malzemeden üretilirler, bu malzemeler daha fazla maliyete yol açtığından dolayı dış mekan Digital kioskları daha pahalıdır.