Digital Signage ve Kullanım Alanları

Digital Signage ve Kullanım Alanları

Dijital yol göstericiler, Digital Signage dünyasında çoğu alanda büyük faydalar sağlıyor. Bu faydaları biraz irdelemek istedik ve farklı sektörlerde bu teknolojilerin kullanım alanlarına değindik.

Dijital yön gösterici teknolojilerin sıklıkla, vazgeçilmez bir şekilde kullanıldığı 4 alanı sizlerle paylaşıyoruz:

1. Sağlık Sektörü İçin Dijital Yol Göstericiler

En önemlilerinden biri olan sağlık sektörü ile başlamak istiyoruz.

Kaç kez hastane içerisinde kayboldunuz? Oysaki durumunuz acil olabilirdi.

Birbiriyle neredeyse aynı gözüken sonsuz koridorlar, çok sayıda çift kapı ve düzinelerce oda…

Digital Signage teknolojisi bu konuda sağlık sektörüne önemli bir çözüm sağlıyor.

Artık birçok hasta ve ziyaretçi ulaşmak istedikleri noktaya digital kiosklar yardımıyla en kısa şekilde, kaybolmadan varıyorlar.

Hastaneler her geçen gün digital signage çözümlerine daha fazla başvuruyor. Digital signage çözümleri hem hastane çalışanları hem de ziyaretçiler için büyük kolaylık olmaya devam ediyor.

2. Üniversiteler İçin Dijital Yol Göstericiler

Küçük kampüse sahip üniversiteler olduğu kadar büyük kampüse sahip üniversiteler de mevcut.

Büyük ya da küçük fark etmeden, dijital yol göstericiler öğrencilerin hayatını oldukça kolaylaştırabilir. Özellikle kampüse ilk defa gelen öğrenciler için önemli bir yardımcıdır.

Digital signage kampüs alanındaki kullanımının ilk dönemlerinde, sunum yayımlamak ve ders durumlarını paylaşmak için kullanılırdı.

Bu amaçlar için hala kullanılmakla birlikte, kullanım alanı bir adım daha genişleyerek dijital yol göstericiler de dahil oldu. Bu teknolojilerin kullanımı da oldukça basit ve faydaları da bir o kadar yüksek. Tek yapılması gereken, digital kiosk ekranına dokunup, gitmek istediğiniz noktayı seçmek. Hepsi bu kadar.

 

3. Alışveriş Merkezleri İçin Dijital Yol Göstericiler

Kısıtlı vakit içerisinde, daha önce gitmediğiniz bir alışveriş merkezinde uğramanız gereken mağazaları ararken kayboldunuz mu? Kısıtlı olan vaktinizi alışveriş yerine mağaza aramakla geçirmek büyük hüsrana sebep oluyor öyle değil mi?

Alışveriş merkezlerindeki dijital yol göstericiler yüzlerce tüketiciyi bu dertten kurtarıyor. Digital kiosklar aracılığı ile hangi noktada olduğunuzu görebilir, aradığınız mağazanın kaçıncı katta bulunduğunu öğrenebilirsiniz. 4-5 katlı alışveriş merkezlerini düşündüğünüzde, dijital yol göstericilerinin önemi göz ardı edilemeyecek kadar ön plana çıkıyor.

Siz de bu digital signage çözümünü kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Artan zamanınızda, alışveriş yorgunluğunu atmak için bir kahve içebilirsiniz.

 

4. Stadyumlar İçin Dijital Yol Göstericiler

Bugünlerde, stadyumlar ziyaretçilerine interaktif bir tecrübe ve koltuklarına hızlıca ulaşabilmeleri için klasik yol gösterme yöntemlerinin ötesinde bir çözüm kullanıyorlar.

Önemli noktalara yerleştirilen digital kioskların gösterdiği rota ile taraftarlar hızlıca koltuklarına gidebiliyorlar. Şu an buradasınız noktasının yardımı ile ziyaretçiler, bulundukları yerden gitmek istedikleri yere sorun yaşamadan ulaşabilmekteler.

Stadyumdaki dijital yol göstericiler yardımıyla arabanızı park ettiğiniz yeri de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sonuç Olarak

Kaybolmak hiç eğlenceli değil. Özellikle, kısıtlı vakit içerisinde hiç bilmediğiniz bir yerdeyseniz tam bir felaket.

Havaalanları, yolcularının kaybolmadan, zamanında uçuşa yetişmelerini kolaylaştırmak amacıyla dijital yol göstericileri kullanıyor

Hastaneler ve sağlık sektörü, hastalarının doğru doktora gitmeleri amacıyla dijital yön göstericiler çözümünden faydalanıyor.

Üniversiteler ise öğrencilerini etkilemek, daha iyi bir tecrübe yaşatma amacı ile bu teknolojiye başvuruyor.

Eğer bir dijital yol gösterici kullanmayı düşünüyorsanız işe önce müşterilerinizin veya ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını düşünmekle başlayın.

Yön bulma konusunda sorun yaşıyorlar mı?

Bu durumu size nasıl ifade ediyorlar?

Önce ihtiyaçları belirleyin, sonra harekete geçin.