Digital Signage Kullanımında Bu Hatalardan Kaçının

Digital Signage Kullanımında Bu Hatalardan Kaçının

Hata 1- Ekranları Çok Yüksekte Konumlandırmak

Mesajlarınız ne kadar güzel olursa olsun, ekran gereğinden fazla yüksekteyse mesajınızı kimse göremeyecektir. Ekranlarınızı monte etmeden önce insanların metninizi okuyabilmesi için ekran yüksekliğini ve görüntüleme açılarını düşünmeniz gerekir. Ayrıca, etkileşimli ekranlarınız varsa, insanların ekranın üst kısmına kadar kolayca dokunabilecekleri yere monte edilmesi gerekir. Tekerlekli sandalye kullananlar olabilir.

Hata 2- Ekranı Gereğinden Fazla Doldurmak

Yazılımınız birçok seçenekle birlikte gelir, ancak her şeyi aynı anda göstermenize gerek yoktur. Amacınızın bilgi sunmak olduğunu unutmayın. Ekranınızın aşırı dolu olması halinde izleyicileriniz vermek istediğiniz mesajı almakta zorlanırlar, ve hatta çoğu zaman alamazlar. İnsanları içeri sokmaya ve onları ilgili tutmak için farklı zamanlarda farklı özellikler kullanmayı tercih edersiniz. Hedef kitlenizin ilgisini çekebilmek ve o ilgiyi korumak önemlidir.

Hata 3- İçeriğin Eskimesine İzin Vermek

Bir içerik playlistte çok uzun süre boyunca, unuttuğunuz için kaldıysa, hedef kitlenizin de sizi unutma ihtimali vardır. Mümkünse eğer, içeriğinizi her gün yenileyin, bu şekilde ekranınıza olan ilgiyi canlı tutabilirsiniz. Yeni içerikler kitlenizin geri gelmesini sağlar.

Hata 4 – Yazılımı Güncellememek

İçeriğin güncel tutulması kadar, içerik yönetimi yazılımınızı da güncel tutmanız gerekir. Yeni yazılım özellikleri, daha verimli bir şekilde çalışmanıza izin verir. Donanımı da güncellemeyi unutmayın!

Hata 5 – Yanlış Alanlarda Ses Kullanmak

Lobiler, salonlar veya kafeteryalar gibi ortak alanlarda videolarınız veya TV kanallarınız için ekranlarınızdaki sesleri kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak, insanların çalıştığı ve yoğunlaşması gereken yerlerde ses içeren içerikler kullanıyorsanız, özellikle sürekli tekrarlıyorsa, hedef kitlenizi kendinize çekmekten çok sinirlendirirsiniz.