Digital Signage ile Daha İyi Bir Kamu Sektörü

Gelişen teknoloji sayesinde digital signage maliyetlerinde düşüş yaşanmasıyla birlikte birçok kamu sektöründe dijital ekranların kullanımı artmaya başladı. Büyük şehirlerden kasabalara kadar kamu kuruluşları, digital signage’ın sunduğu faydalardan yararlanmaktadır.

Digital signage’ın, kamu sektörüne sağladığı faydalardan üç tanesini sizinle paylaşıyoruz:

1.İç İletişimi Geliştirir

Kamu sektöründe, üretim ve diğer endüstrilerdeki gibi digital signage’ın, iyi bir yatırım olması için halka açık olması zorunlu değildir. Bazen organizasyonlar personeli ile hızlı bir şekilde bilgi alışverişi yapmak zorundadır. İş yerinde stratejik olarak yerleştirilmiş dijital işaretler bunu bir e-posta, sosyal medya paylaşımından daha iyi başarabilir. Kamu kuruluşlarında çalışanlara yönelik digital signage, çeşitli amaçlar için kullanılabilir, hatırlatıcıları ve güncellemeleri paylaşmak, zamanlama bilgileri sağlamak ve yol bulma da dahil olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılabilir.

2.Acil Durum Bilgilerini Hızlı Bir Şekilde Paylaşır

Örneğin, kamu binasındaki ziyaretçilerin ve çalışanların doğal afet veya yangın gibi acil bir durumla karşılaştıklarını varsayalım. Acil durum hakkında bilgilendirmenin alışılmış yolları, bir siren veya acil durum e-postasıdır. Ancak şimdi, uyarılar ve tahliye talimatları, digital signage aracılığıyla acil durum mesajlarının anında iletilebilmesi, daha fazla insana ulaşması sağlanmaktadır. Digital signage, yalnızca acil durum bilgilendirmesi ise sınırlı kalmayıp, tahliye ayrıntılarını (örneğin, hangi rotayı alması gerektiği veya diğer kritik bilgiler) sağlar.

3.Duyuruları Herkese Ulaştırır

Özel günler konserler veya kültürel etkinlikler kamu çalışanlarına e-posta yolu ile, vatandaşlara ise posterler aracılığı ile ulaştırılmaya çalışılır. Fakat genelde bu yöntemler işe yaramaz ve etkinlik haberleri etkili bir şekilde iletilmez. Digital signage, bu boşluğu doldurmaya yardımcı olabilir. Kamu binalarının girişlerine, koridor duvarlarına, yemekhanelerine yerleştirilecek dijital ekranlar, tüm çalışanların dikkatini çekerek daha etkili ve akılda kalıcı bir biçimde mesajın iletilmesini sağlayacaktır. Metro istasyonları, otobüs durakları ve insan trafiğinin yoğun olduğu diğer alanlara konumlandırılacak ekranlar, vatandaşların etkinlik ve duyurulardan haberdar olmasını sağlayacaktır.

Digital signage teknolojisindeki ilerlemeler, yalnızca yüksek kaliteli görsel sunumlar vermekle kalmıyor, aynı zamanda kuruluşları büyük maliyetlerden kurtarıyor. Günümüzün digital signage platformları, işletmeler ve kamu kuruluşlarına etkili iletişim, esneklik, hız ve netlik imkanı sunuyor. İyi planlanmış ve iyi yürütülen digital signage kullanımı ile kamu sektörü organizasyonları, aynı zamanda emekten tasarruf ederek ve vergi gelirlerinin daha iyi kullanılmasına olanak tanıyor.