Digital Kiosklar Müze ve Sinema Salonlarında

Digital Kiosklar Müze ve Sinema Salonlarında

Digital Signage teknolojisinin kullanıldığı yerler olarak genellikle, perakende mağazalarından, alışveriş merkezlerinden ve havaalanlarından bahsettik. Peki ya müzeler ve sinema salonları? Digital kiosklar bu alanlarda da işimizi kolaylaştırmaya devam ediyor.

Bilet için sıra beklemeyin

Hem sinema salonu hem de müzelerin gişelerinin önündeki kabalık sizi de ürkütüyor mu? Özellikle İstanbul’da yaşıyor ve gişenin önünde hafta sonu bulunuyorsanız, çoğu kez bilet almaktan vazgeçip geri dönmüş olmalısınız. Planınızı bu sebepten iptal etmeden önce etrafınızda digital kiosk arayın. Digital kiosk sayesinde oldukça kısa bir sürede, basitçe biletinizi alabilirsiniz.

Özellikle sinema salonlarında digital kioskların kullanım oranı ve sayıları gittikçe artmakta. Vaktiniz, gişe önünde geçmeyecek kadar kıymetli olmalı. Gişe önünde harcayacağınız vakti, sinema salonundaki reklamları izleyerek harcayabilirsiniz 🙂

Digital Kiosk Rehberiniz Olabilir

Digital kiosk size, sadece bilet alırken değil, müzeyi gezerken de yardımcı olabilir. Müze hakkında bilgilendirme yapan bir digital kiosk, size müzenin krokisini göstererek ön bilgilendirme yapabilir. Krokinin üzerindeki işaret noktaları ile eserlerin kaçıncı katta, tam olarak nerede bulunduklarını önceden görebilirsiniz.

Ayrıca bu kiosklar size bulunduğunuz noktayı göstererek, gideceğiniz yere daha kolay varmanıza yardımcı olur. Sadece bu kadarla sınırlı değil. Müzedeki eserin yanında bulunan digital kiosk sayesinde, eser hakkındaki bilgilendirme metnini birçok dilde okuyabilirsiniz. Rehbere ihtiyacınız olmadan eserin tarihi ile ilgili bilgiyi hızlıca alabilirsiniz. Bazı müzelerde digital kiosklar aracılığı ile eser hakkında video gibi interaktif içeriklerden de faydalanabilirsiniz. Özellikle tek başına gezmeyi, keşfetmeyi seven insanlar için büyük bir fayda sağlıyor.

Digital signage teknolojisi, sanatsal aktivitelerde de bize zaman kazandırıp büyük fayda sağlıyor. Siz de geleneksel, hantal yöntemlerden kurtulup, digital signage teknolojisine bir şans verebilirsiniz.