6 Adımda Başarılı Bir Video Wall Kurulumu

iDisplay, Vodafone Arena Standart Video Wall Projesi

Video Wall çözümleri, hedeflediğiniz kitleye ulaşıp, dilediğiniz mesajları vermek amacıyla kullanabileceğiniz en etkili dijital görüntüleme araçlarındandır. Digital signage sistemlerinin önemli üyelerinden biri olan Video Wall araçlarında mevcut olan dikkat çekme özelliğini maksimum seviyeye çıkarmak için, firmalar genellikle bu çözümleri alışveriş merkezleri gibi sürekli kalabalığın olduğu yerlerde kullanılırlar. Digital signage teknolojisindeki gelişmeler, Video Wall ürünlerini bir üst seviyeye çıkardı. Digital signage ve Video Wall teknolojisi birçok amaç için en iyi çözümlerden biri olmasına rağmen bazı faktörler dikkate alınmadığında hayal kırıklığı yaratabilir. Video Wall teknolojisi ile tanışmadan önce düşünmeniz gereken 6 önemli adım:

Adım 1: Video Wall’u ne için kullanacağınızı belirleyin. Belirli bir amacınızın olması çok önemli. Video Wall çözümü, işiniz ve amacınız için en uygun ve düşük maliyetli bir çözüm olacak mı belirlemeniz gerek.

Adım 2: Ekranlarda kaç tane görüntü göstermek istiyorsunuz belirleyin. Tüm ekranlar boyunca yayılan tek bir geniş görüntü mü göstermek istiyorsunuz? Ya da farklı kaynaklardan gelen birden çok içeriği mi göstermek istiyorsunuz?

Adım 3: Kuruluma başlamadan önce, gösterilecek içerik hakkında etraflıca düşündüğünüzden emin olun. Gösterilecek içeriğin amacınıza ve organizasyonunuz için uyumlu olması çok önemlidir. Seçtiğiniz ekranın renk kalibrasyon ayarı da ayrıca önemlidir. Renk ve parlaklık ayarları, başarılı bir Video Wall kullanımı için çok büyük önem taşımaktadır.

Adım 4: Profesyonel kalitede ürün seçin. Kaliteli ürünler, her türlü zorlu şartlar altında çalışabilecek şekilde tasarlanmışlardır. 7/24 kullanılabilirler, özel soğutucu fanlara ve sağlam donanıma sahiptirler.

Adım 5: Uygun bir montaj sistemi seçin. Video Wall kurulumu için seçtiğiniz duvarın yapısal olarak sağlam olduğundan emin olun. İstenilen ekran sayısı için yeterli alan olup olmadığını kurulum öncesi kontrol etmelisiniz.

Adım 6: Elektrik gereksinimlerini ve kullanılacak parçaları önceden belirleyin. Elektrik hattınız sabit, olması gerektiği düzeyde akım iletiyor mu kontrol edin.