Uzaktan Erişim Yazılımı Sayesinde Gözünü Kiosk’unuzdan Ayırmayın

Dünya genelindeki işletmeler, müşteri deneyimlerini kişiselleştirmek için digital signage ve digital kiosk teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyor. Digital kiosk ve digital signage çözümleri, şirketlerin daha basit işlemler için self servis çözümlerden faydalanmalarına izin vererek, çalışanların daha karmaşık müşteri hizmetleri görevlerine odaklanmalarını sağlıyor. Bu yenilik, turizmden sigortacılığa kadar birçok sektörde devrim etkisi yarattı. Böylece şirketler, maliyeti yüksek iş gücünü daha önemli alanlara aktarabildiler. İşletmeler ve kuruluşlar, müşteri erişimini en üst düzeye çıkarmak, ek gelir fırsatları yaratmak ve genişletilmiş hizmetler sunmak için self servis çözümleri kullanıyor.

Bununla birlikte, cihazların gözetimsiz bir ortamda bağımsız olarak çalışması gerektiği zaman ele alınması gereken bazı belirgin endişeler vardır. Digital kiosk veya digital signage donanımlarını korumak için ne yapılmalıdır? Ödeme işlemi gerçekleştirebilen digital kiosklar için bu durum ekstra önemlidir. Uzaktan izleme fonksiyonu, bu endişeler için bir çözüm sunar; digital kiosklara ve digital signage donanımlarına ek avantajlar sağlar. Uzaktan izleme yazılımının digital kiosk ve digital signage çözümleri için geliştirdiği birkaç önemli yolu sizin için derledik:

Uzaktan Erişim

Bir yazılım platformunun sunduğu en değerli özelliklerden biri, teknik olmayan kullanıcılar tarafından uzaktan erişilebilmesidir. Digital kioskun URL’ini değiştirmek için bir kod uzmanı istihdam etmek yerine, işletme ve kuruluşlar digital kioskun veya digital signage’ın içeriğini internete bağlı herhangi bir bilgisayardan değiştirebilir. Uzaktan erişim, içeriğin mevcut ihtiyaçlara göre otomatik olarak zamanlanmasına ve değiştirilmesine olanak tanır. Örneğin, bir işletme sabah ve öğlen saatleri digital signage ekranlarında aile aktiviteleri için içerik gösterebilir, akşam saatleri ise akşam yemeği spesiyalleri ve etkinlikleri için reklamlar görüntüleyerek daha olgun bir izleyici kitlesine hitap eder.

Anlık Durumdan Haberdar Olmak

Uzaktan izleme fonksiyonu sayesinde digital kiosk veya digital signage cihazlarının donanımının ve işletim sisteminin durumunu anlık olarak izleyebilirsiniz. Yaşanmasını istemediğiniz riskli bir durum meydana geldiğinde sistem, email veya kısa mesaj yoluyla ilgili birimlere bilgilendirme yapabilir.

Çoklu Erişim

Uzaktan izleme özelliği sayesinde yazılım platformunuz çoklu izin seviyesine erişimi destekleyebilecektir. Çoklu erişim fonksiyonu kullanıcılar, güncelleme, içerik yükleme ve güvenlik ayarları gibi birçok özelliğe uzaktan ulaşabilirler. Her bir kullanıcı için ayrı yetki alanı tanımlaması yapabilirsiniz. Örneğin, bazı kullanıcılara sadece içerik yükleme yetkisi tanımlayabilir ve diğer özelliklere erişmesini engelleyebilirsiniz.

Uzaktan erişim sistemi, şirketlere daha birçok kolaylık sağlar. Yapmak istedikleri anlık değişiklikleri uzaktan ve otomatik olarak gerçekleştirebilen şirketler, artan zamanlarını müşteri deneyimini geliştirmeye harcayarak birçok yönden kazançlı çıkarlar.