Şişecam, Kurum İçi İletişimde iDisplay Profesyonel Görüntüleme Çözümlerini Kullanarak İlerliyor

81 yıl önce kurulan Şişecam Topluluğu, günümüzde Türkiye’nin en güçlü sanayi kuruluşlarından biri olmanın ötesinde, 150 ülkeye ihracatı ve 13 ülkedeki faaliyetleriyle gerçek anlamda küresel bir oyuncudur.

İlk kez 1960’lı yıllarda “pazarımız dünyadır” ilkesi doğrultusunda dünya pazarlarına açılan, 1970’lerden itibaren ise faaliyetlerini çeşitlendirerek hızlı bir büyüme sürecine giren Şişecam Topluluğu, 2000’li yıllarda yeni pazarlara yönelerek ürünlerini, dünyanın her köşesine ulaştırmaya başlamıştır.

Köklü deneyimini iddialı vizyonuyla birleştiren Şişecam, sürdürülebilir büyüme stratejilerini benimsemiş bir Topluluk olarak, bireye ve çevreye duyarlı bir yaklaşımla tüm paydaşlarına değer katmayı, yaşamı kolaylaştıran ürün ve hizmetlerle geleceğe yön vermeyi ve yarattığı zenginliği paylaşmayı ana hedefler olarak benimsemiştir.

Birlikte gelişir ve geliştiririz değerlerini benimseyen Şişecam, Genel Müdürlük binasında iDisplay Digital Signage çözümlerini kullanıyor, toplantı ve yönetici odalarında ise iDisplay sunum çözümlerini kullanarak ilerlemeye devam ediyor.

Yeni Genel Müdürlük Binalarında bulunan toplantı odalarının her birine toplantının daha verimli geçmesini sağlayacak profesyonel sunum ekranlarının yerleştirilmesi ve oda önlerine konumlandırılan digital bilgi ekranları ile toplantı başlıkları, katılımcılar ve zaman bilgilerinin paylaşımı hedeflendi. Ayrıca, yöneticilerin kendi odalarında da sunum için kullanabilecekleri profesyonel ekranların olması amaçlandı.

Tüm toplantı salonlarına katılımcı yoğunluğu ve kullanım senaryoları göz önünde bulundurularak 110 adet sunum amaçlı kullanılabilecek 55” ve 65” profesyonel ekran konumlandırıldı.

Toplantı odası önlerine yerleştirilen 110 adet 10” bilgilendirme ekranlarında PlatPlay Digital Signage Yazılımı kullanıldı. Böylece ortak kullanılan bu alanların planlı kullanımı sağlanmış oldu. Digital signage sistemi ile toplantı bilgilerinin, katılımcı ve zaman içeriğinin anlık olarak profesyonel ekranlara aktarımı sağlandı.

Aynı bina içerisinde tüm yönetici odalarına konumlandırılan Otel Tv çözümleri ile yöneticilerin ihtiyacı olan özel hizmetler kendilerine sunuldu. Ayrıca yönetici odalarının önlerine konumlandırılan 10” ekranlara da o odanın hangi yöneticiye ait olduğu gibi bilgiler yansıtıldı.

Toplantı odalarına yerleştirilen yüksek çözünürlüklü parlak ekranların sunumlarda kullanılması hem daha profesyonel bir imaj yaratılmasına hem de katılımcıların toplantılara yönelik ilgilerin sürekliliğinin sağlanmasına katkıda bulundu.

Bina genelinde kullanılan tüm endüstriyel sınıf ekranlar sahip olduğu üstün teknoloji ile kullanıcılara kullanım ve yönetim kolaylığı sağlarken, çevre dostu ve enerji tasarrufu özellikleri sayesinde de kuruma ve çevreye artı değerler katmaktadır.