Sephora, Müşterilerine Yenilikçi Mağaza İçi Hizmetleri iDisplay Çözüm Ortaklığı ile Sunmaktadır

Sephora, 1969’da kurulan bir Fransız kozmetik mağazaları zinciridir. Sephora, kendi özel markasıyla birlikte yaklaşık 300 markanın makyaj, cilt bakımı, vücut, parfüm, tırnak yemi ve saç bakımı gibi güzellik ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

Dominique Mandonnaud’ 1969’da ilk parfümerisini açtığında, parfüm ve kozmetik ürünleri tezgâhların ardına gizlenirdi ve göz korkutucu satış temsilcileri tarafından kıskanç bir şekilde korunurdu. Mandonnaud güzelliğin satılış biçiminde devrim yaptı. Güzellik ürünlerini tezgâhların ardından alıp, öne, merkeze yerleştirdi. Müşterilere dolaşma, deneme, dokunma, koklama ve özgürce keşfetme özgürlüğü verdi.

Mandonnaud, Sephora markasını 1990’lı yıllarda genişletmeye devam etmiş ve 1997 yılında Champs Élysées’deki amiral gemisi mağazasını açmıştır. Günümüzde Sephora mağazaları tüm Avrupa’ya, Kuzey ve Güney Amerika’ya, Orta Doğu’ya ve Asya’ya yayılmış durumdadır.

Sephora profesyonel görüntüleme alanında iDisplay ile çözüm ortaklığı yapmaktadır.

iDisplay ile başlatılan proje kapsamında mağazalarda kullanılan 50’den fazla farklı büyüklüklerdeki profesyonel ekranlar ile ziyaretçilere güçlü ve son derece etkileyici bir ortamda alışveriş deneyimi sunulmaktadır. Kasa arkalarında kullanılan videowall ile müşterilere verilmek istenilen mesajlar çok etkili bir şekilde iletilmektedir. Make-up köşelerine konumlandırılan farklı boyutlardaki dikey ekranlar ile müşterilerin ürünlere ilgilerini çekecek dijital yayın alanları yapılmıştır. Mağaza içlerinde kullanılan yatay ekranlar ile de mağazayı ziyaret eden müşterilerin baktıkları her noktada çok canlı renklerin olduğu, etkileyici ve keyifli bir ortamda alışveriş deneyimi sunulmaya çalışılmıştır. Kurulan sistem ile ekranların tüm içerikleri tek bir merkezden yönetilebilmektedir.

Müşterilere sunulmak istenilen içeriklerin basılı afişler yerine yüksek çözünürlüklü parlak ekranlarda yayımlanan içeriklere dönüşmesi Sephora mağazalarına daha profesyonel bir görünüm katarken, müşteriler tarafından da çok daha fark edilebilir olmasına olanak sağlamıştır.