iDisplay çözümleri ile Dünyagöz Hastaneleri’nde dijital bir bilgilendirme platformu oluşturuldu!

Dünyagöz, hastaları ile doğru bir iletişim ağı kurmak ve güncel teknoloji ile donatılmış konforlu bir hastane ortamı oluşturmak için iDisplay danışmanlığını tercih ediyor.

1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz, gözün tüm branşlarında ve en gelişmiş teknolojilerle sunduğu yüzlerce farklı tedavi yöntemiyle 365 gün, 24 saat göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlara kesin çözüm getiriyor. Ülkemizde branş hastaneciliği ile yeni bir dönem başlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu, yurt içi ve yurt dışında toplam 22 merkezinde ilkeli sağlık hizmeti veriyor.

Türkiye çapında 12 ayrı ilde 21 şube ve yurt dışında Almanya, Amsterdam, Bakü ve Gürcistan’da da hizmet veren Dünyagöz Hastaneler Grubu, Türkiye’de sağlık turizminin öncülüğünü üstlenerek dünyanın 107 ülkesinden yılda yaklaşık 40 bin hastaya da hizmet veriyor.

Dünyagöz Hastaneleri sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi ile yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerinde prestijli bir dijital çalışma alanı yaratmak ve hastalarını bilgilendirmek için arzu ettiği profesyonel görüntüleme çözümlerini iDisplay danışmanlığında projelendirdi.

Dünyagöz Hastaneleri’nde hastalar için etkin bir bilgilendirme platformu kurulması ve personelin de iş ortamlarını daha konforlu hale getirecek çözümlerin yer alması amaçlandı. Geliştirilen sistem ile doktor odası kapı yanı dijital ekranlarından ve ortak kullanım alanlarından yapılan bilgilendirmelerin düzenli ve etkili olması için teknolojik alt yapısı güçlü, yönetimi kolay bir bilgilendirme sistemi kurulması hedeflendi.

300’den fazla profesyonel ekran ve iDisplay tarafından geliştirilmiş bir digital signage yazılımı olan PlatPlay ile kullanımı kolay, tek merkezden içerileri yönetebilen, esnek, harici bir donanıma ihtiyaç duyulmayan bir sistem devreye alındı.

Duyuruların, doktor hasta ve randevu bilgilerinin anlık olarak yüksek çözünürlüklü profesyonel ekranlara aktarımının yapılabilmesi ve yayınlanan tüm içerikler ile ilgili bilgiler ve raporların sistem tarafından sağlanabilmesi mümkün oldu. Tüm sistemin PCsiz kullanımı amaçlandığı için Samsung Smart Signage ekranlar ve ekranlar üzerindeki dahili medya oynatıcılar üzerinde çalışan PlatPlay digital signage yazılımı kullanıldı. Dünyagöz’ün ihtiyaçlarının tamamına yanıt verebilecek, aynı zamanda talep edilen özel istekleri karşılayabilecek, bir yazılım olan PlatPlay ile müşterinin çalışma ortam koşulları ve talepleri de göz önünde bulundurularak kuruma özel bir yazılım hazırlandı.

iDisplay tarafından geliştirilen, IOS, Android ve web tabanlı çalışabilen yönetim sistemi devreye alındı. Bu sistemle entegre çalışan 10’’ kapı yanı ekranları, 55’’ bilgilendirme ekranları ve video wall ile ortak kullanılan alanlardan hastalara bilgi akışının sağlanması mümkün oldu.

iDisplay’in uyguladığı projede, Dünyagöz dijital bir iletişim platformuna sahip oldu. Digital Signage ekranlarında yayınlanan içeriklerin hastalara ulaşması ile etkin bir iletişim kuruldu. Hastalar, klasik hastane ortamından uzaklaşıp, profesyonel olarak kendileri için hazırlanmış içerikler sayesinde daha verimli zaman geçirmeye başladılar.

10’’ özel endüstriyel sınıf kapı yanı dijital isimlikleri PlatPlay yazılımı ile doktorun ismini, ünvanını ve tecrübesini oldukça etkili bir şekilde sunmaktadır. Böylece hastaların iDisplay EventBoard çözümü ile doğru yönlendirilmesi, tedavilerinin hangi odada hangi doktor tarafından gerçekleşeceğini görebilmelerini sağlayan bir sistem devreye alındı.

iDisplay tarafından gerçekleştirilen bu yenilenme ile birlikte tüm personel ve hastalar kullanılabilir teknolojinin gücünü hissetmeye başladı. Bu sayede hem hasta ilişkilerinin yönetiminin verimliliğine, hem de hasta memnuniyetine katkı sağlandı.
Dünyagöz, marka değerini yansıtan modern ve profesyonel görünüme kavuştu.