iDisplay, Borsa İstanbul Video Wall Projesi

Borsa İstanbul

Borsa İstanbul’un Seans Salonu veri ekranı, iDisplay’in DLP Video Wall ve LCD Video Wall çözümü ile yenilendi!

Borsa İstanbul, uzun yıllardır seans salonunda kullandığı analog veri ekranını iDisplay’in sağladığı DLP Video Wall çözümü ile yeniledi.

Nasdaq ile teknolojik işbirliğine imza atan Borsa İstanbul, hata oranının en aza indirilmesi, stabil çalışan profesyonel bir çözüm sağlanabilmesi ve Borsa İstanbul’un rekabetinin somut göstergesi olabilecek dünya borsalarının ekran düzenine sahip bir sistem kurulabilmesi için birincil veri merkezi ve veri ekranının yenilenmesini hedefledi.

An içindeki değişikliklerin büyük öneme sahip olduğu veri ekranının, güçlü bir donanımla ve stabil çalışan bir yazılımla yenilenmesi sonucu, Borsa İstanbul ihtiyacı olan güvenli çözüme sahip oldu.

iDisplay’in projelendirme ve kurulum sürecini yürüttüğü projede 50” boyutlarında 36 adet DLP Cube Video Wall ekran 12×3 kurgusuyla, 57 adet 55” boyutlarındaki LCD ekran da 12×3, 3×3, 3×2 kurguları ile bir araya getirilerek hem yeni veri ekranı hem de çeşitli dijital görüntü alanları oluşturuldu. Güçlü donanımlar ve gelişmiş ekran teknolojisi ile 3D grafik üreten bir yazılımın devreye alındığı sistemde, çok güçlü bir görüntü işlemci (Video Processor) kullanıldı. Güçlü yazılım ve donanım sayesinde çok daha net görüntü kalitesine ve uzun ömür çalışma süresine sahip DLP Cube VideoWall olarak yenilenen veri ekranına çubuk, bar, pay grafiklerle borsaya ilişkin tüm veriler yansıtıldı. Gün içinde en çok düşen ve yükselen hisseler, VİOP verileri, hisselerdeki yerli-yabancı payları gibi bilgiler anlık güncellemeler ile veri ekranında takip edilebilir hale getirildi. Bunun yanı sıra tüm sistem ipad ya da android tabanlı sistemler ile kontrol edilebilecek kolaylıkta sunuldu. Böylece, tüm etkinlikler için içeriklerini kolaylıkla değiştirebileceği dev ekran alanlarına kavuşmuş olundu.

iDisplay’in profesyonel kurulum hizmeti sayesinde ekranlar arasındaki mesafenin 1mm’den daha az olması sağlandı. Böylece, sistemin sorunsuz çalışmasının yanında marka değerini yansıtan modern ve profesyonel görünüme kavuşuldu.