AUDI, müşteri deneyim merkezinin dijitalleşmesi için iDisplay çözümlerinden yararlanıyor.

Audi, Alman menşeili bir otomobil şirketi ve Volkswagen grubunun bir markasıdır. Dünden bugüne geçen 30 yıl içerisinde, yüksek güce sahip birçok model üreterek gelişen teknoloji ile dünyanın en gelişmiş motorunu kullanmaya başladı. 1994’te de dünyanın tamamen alüminyumdan yapılmış ilk seri üretim otomobili olan A8 modelini tanıtan Audi, bu modelinde ASF olarak adlandırılan “Alüminyum uzay kafesi” teknolojisini kullanmaya başladığı ilk araçtır. Ayrıca ortadan konumlu motor ile otomobil tarihinde binek araçlarda çığır açmıştır. 90’ların ortasında yeni serilerini piyasaya süren Audi, dünyanın en kaliteli otomobilleri arasında yerini aldı.

2000 yılı itibarıyla yarış dünyasının en zorlu ve prestijli yarışlarından olan 24 saatlik Le Mans yarışını 4 kez ard arda kazanan Audi, 2003’te de VW grubunun başka bir markası olan Bentley ile tamamen Audi kadrosu altında bu başarıya imza attı.

Audi, showroomlarında konumlandırılan ekranlarda müşterilere sunulacak Audi ayrıcalıklarının paylaşımı hedeflendi. Böylece müşteri deneyim merkezinin dijitalleşme projesinin iDisplay çözümleri ile hayata geçirilmesi amaçlandı.

75’’ yüksek çözünürlüklü endüstriyel ekranlar ile Türkiye’nin birçok noktasındaki Audi showroomlarında müşterilere Audi ayrıcalıkları sunuldu.

iDisplay çözümlerinden yararlanılan showroomlarda Audi, müşterileri için özel olarak sunduğu medya sistemi ile araçları yakından tanıma ve dijital ortamda deneyimleme fırsatı sunmaktadır. Böylece iDisplay’in projelendirdiği yüksek çözünürlüklü parlak ekranlarda yayımlanan içeriklerin hem daha profesyonel bir görünüm kazanması hem de kullanıcılar tarafından çok daha fark edilebilir olması sağlandı.