iDisplay, Allianz Tower 3x3 Video Wall

Allianz Tower

iDisplay, Allianz Tower’da dijital bir iletişim platformu oluşturdu!

1890 yılında kurulan Allianz Grup, dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden ve finans hizmetleri sağlayıcılarından biri olarak, 142.000’i aşkın çalışanıyla 70’in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Allianz Türkiye, Istanbul’da bulunan Allianz Tower’ın 23 katında iDisplay’in danışmalığını ve uygulamasını yürüttüğü proje ile dijital bir iletişim platformu oluşturdu.

iDisplay, Allianz Tower’da bulunan 1700+ çalışan için prestijli bir dijital çalışma alanı yaratmayı amaçladı. Proje kapsamında kullanılan 300+ profesyonel ekran ve PlatPlay yazılımı ile güçlü bir kurum içi iletişim ve güncel teknoloji ile donatılmış konforlu bir ofis oluşturuldu.

Kurulan sistem ile ekranların hem donanımları hem de tüm içerikleri tek bir merkezden yönetilmektedir. 1700+ çalışana HD içeriklerin, anlık data bilgilerinin profesyonel aktarımı yapılmakta, yayınlanan tüm içerikler ile ilgili bilgiler ve raporlar sistem tarafından sağlanabilmektedir.

iDisplay tarafından geliştirilen, İOS, Andriod ve web tabanlı çalışabilen toplantı yönetim sistemi devreye alınmıştır. Bu sistemle entegre çalışan 40 adet kapı yanı ekranı ve videowall ile ortak kullanılan toplantı odalarının planlı kullanımı mümkün oldu.

Ses sistemleri ve Xbox gibi ürünlerin de kullanıldığı projede, çalışan motivasyonu arttırılıp daha keyifli bir çalışma alanı yaratılmıştır.