163550

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2016 10:16

iDisplay Genel Müdür Yardımcısı Serap Şahin, akıllı ekran teknolojilerinden profesyonel ekranların kullanım alanlarını ve avantajlarını anlattı.

Akıllı ekran teknolojilerinden biri olan profesyonel ekranlar özellikle kurumsal hizmet alanındaki avantajları ile kullanım alanlarını genişletiyor. Uzun süreli ve sürekli kullanıma uygun olan profesyonel ekranlar uzaktan yönetim gerektiren kurumsal ve kamusal alanlarda kullanılması amacıyla üretimi gerçekleştirilmiş yüksek çözünürlüklü, dayanıklı ve kurumsal hizmete tabi ekranlar olarak tanımlanabiliyor.

Hayatımızda yeni olmasına rağmen hızla yayılmaya ve kullanım alanını genişletmeye başlayan akıllı ekran teknolojilerinden profesyonel ekranlar hakkında iDisplay Genel Müdür Yardımcısı Serap Şahin ile konuştuk.

Şahin, profesyonel ekran teknolojilerinin avantajlarını ve kullanım alanlarını anlattı.

Profesyonel ekranlar özellikle iş dünyasına hitap ediyor

Şahin, profesyonel ekranlarla ilgili olarak öncelikle bu ürünlerin özellikle iş dünyasında kurumların tercih ettiği ve evlerde kullanılan televizyonlardan farklı olarak uzaktan yönetilebilme imkânı sunduğunu ve ekranların parlaklık seviyesinin yüksek olması sebebi ile içeriklerin daha dikkat çekici ve zengin bir görünümle sunulduğunu belirtti.

Profesyonel ekranların kullanımı Türkiye’de de artış gösterdi

iDisplay projelerinde ağırlıklı olarak kullanılan ürünlerin profesyonel ekranlar olduğunu da belirten Şahin, büyük ekran üreticilerinin son yıllarda üretimine başladığı ve her geçen gün teknolojini daha ileri seviyelere taşıdığı bu ürünlerin Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

2016 yılında Türkiye’de kullanımının büyük artış göstereceği düşünülen profesyonel ekran teknolojilerinin televizyon ekranlarından farklı olarak birçok üst özelliğe sahip olduğunu belirten Şahin profesyonel ekranlar için;

“Biz bu cihazlara uzak erişim yoluyla donanım seviyesinde müdahale gerçekleştirebiliyoruz.

Profesyonel ekran dendiğinde 50.000 saat kullanım ömrü olan, dayanıklı, ortamdaki toz, ısı ve ışık seviyesinden etkilenmeyen ve performanslı çalışan, merkezi yönetim ile uzak erişimle yönetilebilen ve kurumsal hizmete tabi olan ekranlar diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Tek bir merkezden birçok lokasyon yönetilebiliyor

Şahin son olarak profesyonel ekran teknolojilerinin tek bir merkezle birden fazla lokasyonu yönetebilme özelliği hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Bu ekranlar kullanılan digital signage yazılımı ile tek bir merkezden yönetilebiliyor. Aynı anda aynı içerik tüm ekranlara gönderilebiliyor. Ekranların içerikleri uzaktan takip edilebiliyor veya ekranlar kapatılıp açılabiliyor. Dolayısıyla bu özellikler kuruma operasyonel bir kolaylık sağlıyor ve oluşturmak istediği tek yüz kurumsal iletişim stratejisini bu ekranlar sağlamış veya desteklemiş oluyor.”

Kaynak
http://www.dunya.com/toplum/bilim-teknoloji/turkiyede-profesyonel-ekran-kullanimi-artiyor-300504h.htm
http://www.ekogundem.com/profesyonel-ekran-teknolojilerinin-kullanimi-turkiyede-de-artiyor-5124/