murat-yılmaz2

Yayınlanma Tarihi: 20.01.2016 17:20

Dijital ekranların AVM’ lerdeki etkinliği giderek artıyor. Mağazaların vitrinlerinde boy gösteren ekranlar, satıcıların işini kolaylaştırıyor. Müşteri ilişkilerine yeni bir boyut kazandıran dijital ekranlarda, markaların kampanya mesajları, öne çıkan ürünler, zengin içerikli görseller gösteriliyor. Ekranların, basılı afişlerin yerini aldığını belirten iDisplay İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi Murat Yılmaz, markaların dijital ekran yayıncılığına adım attığını söyledi.

Kurumlar ile müşteriler arasındaki beklenen iletişimi dijital ekranların sağladığının altını çizen Yılmaz, “Markalar dijital ekran yayıncılığını keşfetti. Basılı afişler hem maliyetliydi hem de hızlı güncellenebilir materyaller değildi. Fakat, bu dijital ekranların hem kurulumları hem de yönetimleri oldukça kolay” dedi.

Basılı afiş ve poster gibi geleneksel bilgilendirme yöntemleri, yerini çoktan akıllı ekranlara kaptırmış durumda. Hayatımızın her alanında yer alan teknoloji, bu alanda da işleri kolaylaştırmak için karşımıza çıkıyor. Modern hayatın koşuşturmalı temposu içerisinde dijital ekranlar alışveriş konusunda müşterilere büyük kolaylık sunuyor. Sürekli değişen görseller ve farklı içerikler ile ilgi çekerek müşteriye farklı bilgilendirmeler sunarken, kuruma da iletmek istediği mesajı müşteriye ulaştırması için aracılık yapıyor. Dijital ekran kullanan markalar, hedef kitleye ulaşma konusunda gerek yeni kampanyalar, gerek özel gün kutlamaları olsun, iletilmek istenen her türlü mesajı anında yayınlayabiliyorlar. Müşteriler de kurumlar hakkındaki bu tip değişimleri anında alabildikleri için bu etkiyi alışverişlerine olumlu yönde yansıtıyorlar.

iDisplay İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi Murat Yılmaz, AVM’ lerde yeni bir dönemin başladığına işaret ederek şöyle konuştu:

“Dijital akıllı ekranların dinamik ve zengin içerikli yapısı, markaları yayıncı haline getirdi. Günümüzde AVM’lerin dijital ekranları her alanda kullanıyor olmaları, markaları özgün yayınlar yapar duruma getirdi. İçeriklerin günden güne geliştiğini ve farklılaştığını görüyoruz. Markalar artık istedikleri mesajı ya da haberi bu ekranlar sayesinde anlık olarak duyurabiliyorlar”

Kaynak:
http://www.wise.tv/genel/avmlerin-yeni-yildizi-dijital-ekranlar.html
http://www.ekogundem.com/avmlerin-yeni-yildizi-dijital-ekranlar-3776/