Konaklama Sektörü Dijitalleşiyor

Yayınlanma Tarihi: 17.08.2017 11:25

Otel TV’ler konaklama sektörünün vazgeçilmezleri arasına girecek

Konaklama sektöründe dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Türkiye’de, her segment otel, odalarında daha konforlu bir konaklama sunmak için Otel TV’lere yöneldi. Hizmet kalitesine doğrudan katkı sağlayan ve müşteri ile doğrudan iletişimini en ileri boyutlara taşıyabilen Otel TV’ler artık birçok otelin vazgeçilmezleri arasında.

Otel TV’lerin, özellikle teknolojiyi yakından talep eden misafirlerin memnuniyetini artırdığını açıklayan iDisplay İş Geliştirme ve Proje Satış Yöneticisi Murat Yılmaz, Otel TV’lerin konaklama sektörüne yeni bir soluk getirdiğini söyledi.

Otel TV’lerin en önemli özelliğinin misafirler için kişiselleştirilebilmesi olduğunu belirten Yılmaz, bu teknoloji ile kişiye özel bilgilendirme yapılabildiğini belirtti. Müşteri odaya girdiğinde kendi adı soyadı ile hoş geldiniz mesajını ya da kendi milletine ait kanal listelerini daha önde görmesi gibi özelliklerin müşteri ilişkiler sürecine katkı sağladığını belirten Yılmaz, Otel TV’lerde otel yönetiminin mesajlarının, yerel etkinliklerin tanıtımlarının, özel reklam tekliflerinin ya da promosyonların duyurularının, bunun yanı sıra otelin bulunduğu bölgenin özelliklerinin ve rehber bilgilerin sunulabildiğini ifade etti.

Otel TV’nin getirdiği teknolojik deneyim sayesinde, misafirlerle daha iyi bir ilişki kurulabildiğini vurgulayan iDisplay İş Geliştirme ve Proje Satış Yöneticisi Murat Yılmaz şunları söyledi:

“Otel TV’yi sadece bir donanım olarak düşünmemek gerekir. Yalnız bir TV ekranı olmanın çok ötesinde, içerisinde barındırdığı yazılım çözümleri ile birlikte Otel TV katma değerli bir teknolojik ürün. Bu teknolojiyi çok amaçlı kullanabilirsiniz; online sipariş verme, otelin çeşitli hizmetleri ile etkileşimde olma ya da ihtiyacınız olan bilgilere anında ulaşma gibi. Otel TV’ler tüm bu hizmetleri hem IP hem de Otel’in var olan eski altyapı kabloları üzerinden sağlayabiliyor. Özellikle teknoloji talep eden misafirler için, Otel TV çok yakında gelecekte konaklama sektörünün vazgeçilmezleri arasına girecek diyebiliriz”.

https://www.ekogundem.com/otel-tvler-konaklama-sektorunun-vazgecilmezleri-arasina-girecek-6072/
http://www.wise.tv/videolar/otel-tvler-konaklama-sektorunun-vazgecilmezleri-arasina-girecek.html